Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 жовтня, 17:06:37

Вшанування пам’яті жертв голодоморів у Чернігові. ФОТОрепортаж

25.11.2017   21:54Агенцiя

25 листопада біля П'ятницької церкви відбувся меморіальний захід до Дня пам'яті жертв голодоморів, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, депутати обласної ради, громадськість обласного центру.

25 листопада, у День пам'яті жертв голодоморів, уся наша країна разом з міжнародною демократичною спільнотою вшановує пам'ять жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу.

84 роки тому на нашій землі радянська влада здійснила страшний злочин – організувала голод, що знищив мільйони українців.

Голодомор 1932-1933 років в Україні був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору проти українців. То була помста за свободу, помста за революцію.

Аби спинити спротив українського селянства колективізації, радянська влада заблокувала мільйони українців у межах охопленої голодом території і прирекла на смерть. А масове вбивство в Україні ретельно приховувала від світу.

... Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. Після десятиліть пригнічування Україна звелася-таки на ноги і поставила крапку в історії тоталітарної імперії.

Спроби відродити цю імперію наша держава стійко зупиняє й сьогодні. У протистоянні з російською агресією Україна захищає право на свободу – і не лише власне, а й усієї Європи.

Заупокійну літію за жертвами Голодомору відправив керуючий Чернігівською єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували співвітчизників, які загинули голодною смертю.

На завершення присутні запалили свічки в пам'ять про численні жертви нашого народу, про тих, хто загинув, та тих, хто попри все не скорився.

Останні новини Чернігівщини

З початку 2025 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів Чернігівщини 16:51

З початку 2025 року працівники землевпорядної служби Чернігівщини внесли до Державного земельного кадастру відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів області.

Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж 16:18

Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж: 5 – у житловому секторі, 1 – на транспорті та 1 – у природних екологічних системах.

Як забезпечити стабільний інтернет під час блекаутів – на нараді з провайдерами 15:45

Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко провів робочу нараду з провайдерами фіксованого Інтернету Чернігівської області.

В Чернігівському районі поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своїй знайомій 15:33

Поліцейські відділення №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 61-річній жительці міста Городня Чернігівського району.

Очищення публічного простору від символіки російської імперської політики: в Чернігівській ОВА обговорили законодавчі нововведення 14:52

Наприкінці серпня цього року набрав чинності Закон України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини