Поліція разом з дітьми відвідала виставку "Військово-польовий арт"
В рамках військово-патріотичного виховання поліція Чернігова спільно з дітьми з реабілітаційного центру побували на виставці, де кожен експонат зроблений з предметів, що пройшли горнило бойових дій у зоні АТО.

Йдеться про мистецький проект «Військово-польовий арт». Зокрема про стилізовані маскувальні халати, оздоблені мереживом, гітари з гранатометів, ікони й портрети на снарядних ящиках, дитячі ляльки з камуфляжу, каски у вишитих чохлах, іграшки, картини тощо.
Діти з Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, яких на виставку запросили працівники ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, були вражені побаченим.
Школярі мали змогу потримати експонати в руках, побавитися стилізованими іграшками та удавали, що вони стріляють із гранатомета, прикрашеного петриківським розписом, а на завершення спробували свої сили на майстер-класі з розпису гільз.
— Подібні виставки дуже корисні як для дорослого населення, так і для дітей. Особисто мене вразила гітара, зроблена з РПГ-22. Нехай краще подібні предмети ми побачимо на виставках, а не використовуватимемо за призначенням, — підкреслив начальник управління превентивної діяльності ГУНП Ігор Лисенко.
Він також пригадав про бійців, які загинули в зоні АТО, боронячи рідну державу від агресора: Андрій Іщенко, Олександр Найдьон, Вiктор Запека, Роман Лось. Перша трійця загинула в бою з окупантами у Станиці Луганській, останній – помер від ран у київському шпиталі.
Наразі до проекту «Військово-польовий арт» залучено понад сотню майстрів, що працюють у різних техніках народно-ужиткового мистецтва. Серед них є учасники бойових дій та митці, які проходять службу безпосередньо в зоні ведення антитерористичної операції.
— Головна мета — показати, що життя сильніше за смерть. Усе зроблене з ящиків з-під патронів, тубусів, камуфляжу. Колись ці предмети були атрибутами війни, а потім стали начебто й непотребом, але одночасно перетворилися на предмети мистецтва, — розказує сержант полку поліції особливого призначення «Київ», автор і куратор виставки «Військово-польовий арт» Павло Ротар.
Представлені у Чернігові роботи вже встигли побачити Президент України, Міністр Внутрішніх справ, голова РНБО, Міністр оборони тощо. Ймовірно, ця виставка в рамках мистецького проекту «Військово-польовий арт» у майбутньому може стати частиною музею АТО.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).