В області перевірять систему оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій
31 жовтня цього року в області проводитиметься комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення цивільного захисту.

О 10:00 буде включено електросирени в Чернігові, Ніжині, Прилуках та районних центрах області, аби відпрацювати алгоритм дій органів влади та населення на випадок загрози чи виникнення надзвичайної ситуації.
Про це 23 жовтня на прес-брифінгу в ОДА повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.
Перевірка, зокрема, спричинена вибухами, що сталися на складах боєприпасів у Калинівці Вінницької області. Адже подібний арсенал зброї є і в Ічнянському районі на Чернігівщині.
Як зазначив Сергій Болдирев, є декілька рівнів оповіщення про надзвичайні ситуації: загальнодержавна, територіальні та місцеві автоматизовані системи централізованих оповіщень. Востаннє в області перевіряли систему оповіщення ще у 2014 році. У 2015-му її дещо модернізували. Наразі продовжуються роботи з її удосконалення.
У цілому на Чернігівщині встановлено 111 електросирен. Їх вмикають, щоб привернути увагу перед доведенням до населення інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації. Далі спрацьовує механізм оповіщення засобами радіо, телебачення, через Інтернет-ресурси. Зокрема, в області здійснюється оповіщення через обласну телерадіокомпанію, FM-станцію «Наше радіо», радіоефір першого національного каналу.
У випадку загрози чи виникнення надзвичайної ситуації жителям населених пунктів надаватимуться рекомендації та вказівки, як необхідно діяти. Тож Сергій Болдирев наголосив, що громадяни мають уважно прослухати інформацію, довести її до родичів, знайомих та сусідів, аби оперативно оповістити максимальну кількість людей.
Розроблена й відповідна пам’ятка, як необхідно діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації на складах боєприпасів.
До слова, з керівниками органів влади, а також підприємств та установ відпрацьовано оповіщення через канали мобільного зв’язку. Його перевірка здійснюється в останній четвер кожного місяця.
26 жовтня, напередодні загальнообласного навчального оповіщення, відбудеться тренування органів управління та сил цивільного захисту з практичним відпрацюванням заходів на території Ічнянського району. У тому числі відпрацьовуватиметься алгоритм евакуації населення та забезпечення публічної безпеки і порядку в евакуйованих населених пунктах. До речі, визначено 16-кілометрову зону навколо складів боєприпасів на Ічнянщині, яка охоплює 10 селищних рад.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.