Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 04:23:00

До місцевого бюджету надійдуть платежі від оренди 83 га

24.10.2017   07:52Агенцiя

Прокуратурою області виявлено факт передачі земельної ділянки площею 83 га сільськогосподарських угідь орієнтовною вартістю маже 850 тис. грн. в оренду одному з фермерських господарств у Сосницькому районі з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Установлено, що при укладанні договору оренди з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку (вартість) земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди.

Внаслідок таких дій, до місцевого бюджету не надходили значні суми коштів у вигляді орендної плати.

На усунення порушення Чернігівською місцевою прокуратурою до господарського суду скеровано позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області до Куликівської районної державної адміністрації Чернігівської області, фізичної особи-підприємця та фермерського господарства про визнання недійсними укладених договорів оренди та суборенди.

У ході розгляду справи між відповідачем та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, укладено додаткові угоди про внесенні відповідних змін до основних договорів у зв’язку з проведенням нормативної грошової оцінки.

Враховуючи врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, господарським судом Чернігівської області провадження у справі за позовом прокурора припинено.

Відтак завдяки прокурорського втручання бюджет однієї з сільських рад Куликівського району отримає додаткові надходження від оренди земельної ділянки.

Робота з цих питань продовжується.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.