Відбулося вшанування військових капеланів Чернігівщини
Відбулося вшанування військових капеланів Чернігівщини, які відбулися під гаслом «З вірою, надією, любов'ю».
![](/uploads/18935-m.jpg)
Від облдержадміністрації в церемонії взяв участь директор Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Болдирєв, а від керівництва Чернігова - заступник міського голови-керуючий справами міськвиконкому Сергій Фесенко.
Заходи що пройшли цієї суботи в Кіно-культурному мистецькому центрі з патріотичного виховання (колишній кінотеатр ім. М.Щорса), були насиченими.
Вони розпочалися з відвідування виставки «Блок-пост пам'яті» Павла Нетьосова, експонати якої розмістилися у Блакитній залі Центру. А потім учасники церемонії перейшли на Красну площу, де разом із керівництвом області та міста, громадськістю схилили голови перед меморіальними стелами мужніх воїнів-земляків, загиблих за незалежність Української держави.
Капелани Придесення на чолі з архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм відправили Літію. По завершені молитовного дійства учасники заходу поклали квіти до меморіальних стел полеглим за волю і свободу України. Церемонію заходу супроводжував духовий оркестр військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ.
А далі учасники заходу перейшли до приміщення вищезгаданого Центру на офіційну частину, яку із вступного слова розпочав керуючий Чернігівською єпархією Української Православної церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.
Після відкриття урочистостей, владика передав слово для виступу голові обласної ради Ігорю Вдовенку.
Звертаючись до присутніх у залі, очільник обласної публічної влади від імені депутатського корпусу обласної ради щиро подякував капеланам Чернігівщини за те, що вірою і правдою, за велінням серця і Божого благословення, вирішили служити в ім'я і на вірність народу України.
Від імені обласної ради та Сіверської громади Ігор Вдовенко висловив щиру вдячність чернігівським капеланам, які служать Богу і Вітчизні на передовій в ім'я незалежності і територіальної цілісності України.
На завершення свого виступу керівник нагородив почесними грамотами та нагрудними відзнаками обласної ради: Олега Сіренка, митрофорного протоієрея, настоятеля церкви Михаїла і Федора у місті Чернігові Української Православної Церкви Київського Патріархату; Ярослава Гику, протоієрея, настоятеля Вознесенської церкви у селищі Козелець Української Православної Церкви Київського Патріархату та Олександра Шкурмата, протоієрея, настоятеля церкви Архістратига Михаїла у місті Остер Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Також капелани отримали відомчі відзнаки від обласної держадміністрації, Чернігвської міської ради, управління оперативного командування «Північ».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.