Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 23:16:16

У обласному онкологічному диспансері завдяки появі лімфопресу з'явилися нові можливості для лікування лімфедеми

22.09.2017   09:29Агенцiя

Як прокоментував таку новацію завідувач поліклінічного відділення онкодиспансеру, лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії Олександр Заїка, лімфопрес, або пресотерапія, або лімфопресотерапія − методика лікування лімфедеми (лімфостазу), ускладнення, що виникає після складних оперативних втручань.

Нове обладнання – лімфопрес європейського зразка, придбаний коштом онкодиспансеру. Головне призначення лімфопресу в онкології – реабілітація онкохворих, зокрема  жінок, які перенесли оперативні втручання на репродуктивних органах. Лімфопрес  може застосовуватися також при лікуванні набряків, викликаних венозною недостатністю.

− Процедура виконується 2−3 рази на тиждень по три рази на день. Втім така частота – відносна, адже все залежить від індивідуальної перенесення процедури пацієнтом та післяопераційного стану, − коментує лікар.

Апарат для процедури лімфопресу являє собою своєрідний «рукав», що складається з декількох манжет (приблизно таких, як в апараті для вимірювання тиску). Кожна манжета  окремим шлангом приєднана до приладу, який швидко послідовно надуває і здуває їх, створюючи ефект «хвилі, що біжить» від периферії кінцівки до центру.

Завдяки цьому лімфа поступово витісняється з тканини в лімфатичні судини й по ним виводиться з набряклою кінцівки. Лімфопресс може застосовуватися при лімфедемі як верхніх, так і нижніх кінцівок.

При показаннях до лімфопресу лікар одягає пацієнтові манжету на верхню або нижню кінцівку, сучасний апарат самостійно обирає найбільш прийнятний для даного клінічного випадку режим компресії. Процедура однієї лімфопресотерапії триває в середньому близько години.


КЛПЗ "Чернігівський обласний онкологічний диспансер"

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.