74-а річниця визволення Чернігова від нацистських окупантів. ВІДЕО
Чернігів святкує День міста і 74-у річницю визволення від нацистських окупантів. Нині День міста власне і приурочений до пам’ятної дати.
Таким побачили Чернігів бійці військових частин Центрального фронту, які у вересні 1943-го року звільняли місто від нацистської окупації. В ході Чернігово-Прип’ятської операції на світанку 21-го числа частини радянської армії відтіснили ворога в бік Гомеля. 70% будівель обласного центру були зруйновані, в тому числі шедеври архітектури на Валу. Жертви – 52,5 тисячі жителів (за даними статистики, на листопад 43-го в місті було лише 26 тисяч мешканців). Тому, вважають ветерани, настільки важливо пам’ятати цю дату.
В день 74-ї річниці звільнення від нацистів Чернігів вшанував пам’ять героїв і пам’ять жертв війни. Їх вшанувало і нині воююче місто. Заходи розпочалися на кладовищі «Яцево»: квіти лягли до могил Миколи Попудренка і Василя Капранова. Серед учасників – і члени «Єдиної родини Чернігівщини», організації, що об’єднує сім’ї загиблих воїнів АТО.
А у сквері біля Красної площі в першу чергу – корзини з квітами до стел з іменами героїв АТО та героїв Небесної Сотні. Квіти лягли і до братської могили воїнів, які полягли за свободу і незалежність своєї Батьківщини.
Останні новини Чернігівщини
30 березня: цей день в Україні і світі 08:26
День 1496 Російська агресія - Day 1496 Russian aggression
За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.
Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33
З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.
Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10
У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.
Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35
Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.