Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 жовтня, 07:00:32

Прокуратурою в судовому порядку доведено незаконність укладеного договору оренди про передачу 27,5 га землі вартістю понад 14 млн. грн.

19.09.2017   15:42

Прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень виявлено порушення вимог закону при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Хотуницької сільської ради Сновського району Чернігівської області.

Встановлено, що у 2004 році рішенням органу місцевого самоврядування приватному підприємству для товарного сільськогосподарського виробництва надано в оренду 27,5 га землі із сплатою орендних платежів – 47 грн. на рік.

Водночас з’ясовано, що земельна ділянка, вартість якої перевищує 13 млн. грн., передана у користування строком на 49 років без розроблення та затвердження її нормативно-грошової оцінки, що є обов’язковою умовою при визначенні розміру орендної плати.

Реагуючи на виявлені порушення та захищаючи інтереси держави у земельній сфері Менською місцевою прокуратурою ініційовано визнання  недійсним договору оренди у судовому порядку.

У ході розгляду справи між відповідачем та розпорядником земель державної власності, укладено мирову угоду, яку затверджено ухвалою господарського суду Чернігівської області від 06.09.2017. Умовами угоди передбачено подальше розроблення технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки та сплатою сільгосппідприємством до місцевого бюджету належних розмірів орендних платежів.

Відтак заходами представницького характеру економічні інтереси держави поновлено шляхом  визнання у судовому порядку незаконності укладення договору оренди про передачу 27,5 га землі вартістю понад 14 млн. грн.

На сьогодні в судах перебуває ще ряд позовів вказаної категорії, тож робота з цих питань продовжується.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області 

Останні новини Чернігівщини

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:39

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

На Чернігівщині внаслідок масованої атаки росіян четверо людей загинули і десятеро поранені, серед них дитина 08:40

Учора вдень росіяни атакували ударними безпілотниками та РСЗВ житлові райони та територію лікарні у місті Новгород-Сіверський.

22 жовтня: цей день в Україні і світі 08:00

День 1336 Російська агресія - Day 1336 Russian aggression

На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено людину: поліція задокументувала наслідки чергового воєнного злочину 17:10

Вчора вдень росіяни атакували безпілотниками одне із сіл Семенівської громади Новгород-Сіверського району.

Про старт опалювального сезону, інтеграцію ветеранів, впровадження проєктів від Мінсоцполітики – на засіданні Чернігівського Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад 16:39

Питання життєдіяльності регіону – у фокусі сьогоднішнього розширеного засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини