На Чернігівщині виявлено в два рази більше крадіжок газу, ніж рік тому
За січень-липень 2017 року фахівцями ПАТ«Чернігівгаз» було виявлено 1340 фактів незаконного споживання газу у побуті. Внаслідок таких дій порушники завдали державі збитків на суму на 3 млн. грн.
За вісім місяців 2016 року на Чернігівщині було зафіксовано 750 порушень, пов’язаних з несанкціонованим використанням газу. А цього року вже 1340 подібних фактів. Фахівці «Чернігівгазу» виявили понад сотню випадків, коли споживачами було самовільно відновлено газоспоживання, 940 фактів некоректної роботи лічильників та 19 врізок в газопровід. Але частіше за все, порушники різними способами втручаються в роботу лічильника, свідомо намагаючись зменшити показання приладу. Лише за червень та липень поточного року було задокументовано 120 таких випадків, в зв’язку з чим порушникам було нараховано збитків на суму 90 тис грн.
У «Чернігівгазі» констатують, що після здорожчання енергоносія, споживачі все частіше вдаються до маніпуляцій з газом. Але одночасно застерігають споживачів від таких дій, адже врешті –решт факт виявляється, а за новим законодавством суми штрафів за несанкціоноване газоспоживання також суттєво збільшились. До того ж, некваліфіковане втручання в систему газопостачання несе небезпеку життю як самого власника, так і оточуючих мешканців.
«Споживачам слід розуміти, що факт несанкціонованого відбору газу все одно буде виявлений. Наші фахівці проводять постійні перевірки, застосовуючи при цьому сучасне обладнання. Також ми аналізуємо обсяги споживання палива. Наприклад, якщо в якомусь домоволодінні споживання суттєво знизилося та не відповідає встановленим газовим приладам – є підстави провести перевірку. Окрім того, інколи інформація про порушення надходить від небайдужих громадян», - поінформував технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.
У багатьох випадках до незаконного використання палива вдаються заможні власники великих обійсть, які вже відключені від газу через борги, або приватні підприємці. Нещодавно газовики провели 4 експертизи підозрілих промислових приладів обліку і по всім було доведено стороннє втручання.
«Як правило, незаможні люди більш законослухняні. Натомість бізнесмени за допомогою різних махінацій з газом намагаються збільшити свої статки. Так, у липні цього року на Новгород-Сіверському підприємстві-виробнику молочної продукції «Чернігівгаз» виявив крадіжку на півмільйона кубометрів. При перевірці вузла обліку експертизою було доведено порушення його конструкції», - розповів Віталій Черчович.
Усі факти порушень правил газоспоживання розглядає спеціальна комісія у складі технічних фахівців компанії, представників держрегулятора НКРЕКП та державного підприємства «Чернігівстандартметрологія». На розгляд запрошується споживач, або його представник. Розглянувши всі матеріали, комісія вислуховує кожну зі сторін та робить висновок - мало місце порушення чи ні. Для прикладу, за результатами 2017 року по більше 1 тис справ комісія прийняла рішення не нараховувати споживачам штрафні санкції.
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.