Прокуратурою захищено права територіальної громади на використання земель під пасовищами
З метою захисту інтересів держави прокуратурою області забезпечується участь у справі за адміністративним позовом фізичної особи про визнання незаконним та скасування рішень органів місцевого самоврядування, якими громаді села Новоселівка Чернігівського району відведено землі пасовища для колективного випасання худоби.
Головним управлінням Держземагентства у Чернігівській області упродовж 2014 року прийнято ряд наказів, якими в приватну власність передано землі сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства та індивідуального садівництва на території Вознесенської (Улянівської) сільської ради.
Однак при цьому не враховано, що ці землі ще у 1991 році за рішенням районної ради надано територіальній громаді с. Новоселівка для використання їх як пасовище.
Захищаючи інтереси територіальної громади прокуратурою ініційовано звернення до суду з позовом про повернення земель громадського пасовища державі. За результатами судового розгляду вимоги прокурора задоволено, а пасовища повернули сільській громаді.
Разом з тим, непогоджуючись із вищевказаними судовими рішеннями, одна із сторін по справі звернулася до суду з новим позовом щодо визнання незаконним та скасування рішення районної ради 1991 року про створення громадського пасовища.
Послідовно відстоюючи правову позицію, у листопаді 2016 року прокуратура області вступила у розгляд вказаної справи на стороні відповідачів.
У судових засіданнях прокурором доведено законність та обґрунтованість своїх вимог, що враховано судом при ухваленні рішення від 30.08.2017, яким відмовлено у задоволені позову фізичної особи та поновлено права місцевих мешканців на землекористування.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.