Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 08:31:34

В Чернігові встановлюють плаваючі люки

18.07.2017   17:44

КП «Чернігівводоканал» продовжує втілювати європейські технології в будівництві водопровідних та каналізаційних мереж. На минулому тижні спеціалісти концерну «KASI» провели в Чернігові шеф-монтаж «плаваючого люка». Роботи виконувалися силами КП «Чернігівводоканал» на проспекті Перемоги в Чернігові.

Перший «плаваючий люк» в Чернігові встановлено. Заміна старого звичайного люка на проспекті Перемоги поруч з рестораном «Старий Чернігів» відбулася на минулому тижні. Шеф-монтаж нового типу люку проводили представники концерну KASI.

Потреба в демонстраційному встановленні люків нового типу виникла через те, що в місті ремонтується багато доріг. Оскільки дорожня техніка знімає верхній шар асфальтобетонного покриття, спеціалісти КП «Чернігівводоканал» не можуть відразу встановлювати нові люки, адже вони можуть бути пошкоджені. От і доводиться виконувати додаткову роботу. Спочатку замінюють колодязь та встановлюють опорне кільце. На нього монтують старий люк та закріплюють його бетоном та асфальтом. Потім дорожні служби виконують фрезерування асфальту та вкладають перший шар асфальтобетонного покриття. Після чого спеціалісти «Чернігівводоканал» знаходять під асфальтом люк, розбивають навколо нього асфальт та проводять роботи з демонтажу. Далі встановлюється адаптаційне кільце KASI, а вже тільки після цього – новий люк KASI, який закріплюється швидко застигаючими сумішами. Скажемо так: через велику кількість операцій заміна люку на новий коштує чимало.

Запропонований спеціалістами концерну KASI самоневілюючий, або «плаваючий» люк спрощує ситуацію. Хоча люк і дорожчий на 5-6% за той, що встановлюють зараз, сама заміна люку, на думку фахівців, буде обходитись дешевше.

Важливою перевагою люків з плаваючими корпусами є те, що при монтажі сам корпус запресовується в асфальтове покриття. Це дозволяє забезпечити постійно стабільне положення люка на одній лінії поверхні з дорожнім покриттям. Люки з плаваючими корпусами не "просідають» щодо рівня дорожнього полотна. Під впливом навантажень і температурних режимів асфальтове покриття «працює», люки з плаваючими корпусами завжди знаходяться на поверхні асфальтового покриття і «живуть разом з асфальтом, а не з залізобетонною конструкцією колодязя». Звідси походить і назва «плаваючих люків і дощоприймачів».

Під час встановлення «плаваючого люку» в Чернігові були присутні представники дорожніх служб міста. Питання заміни люків їх теж хвилює, адже щодня вони стикаються з цим в практичній роботі.

Для започаткування нової технології в Чернігові потрібні позитивні висновки спеціалістів, в тому числі з економічних питань, розробка технології встановлення люків при заміні асфальтобетонного покриття та коригування проектної документації. Чи найде застосування в нашому місті нова розробка – покаже час.


Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

У селі Нова Басань ремонтують міст через річку Недра

У селі Нова Басань ремонтують міст через річку Недра 08:31

На автомобільній дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка у селі Нова Басань Новобасаньскої ОТГ проводяться роботи з ремонту мосту через річку Недра.

У Чернігові скасовуються всі святкові заходи з нагоди Дня міста

У Чернігові скасовуються всі святкові заходи з нагоди Дня міста 08:22

Заклади освіти у Чернігові працюватимуть у звичному форматі. На он лайн школи переходити не будуть , – заявив міський голова на зустрічі з керівниками навчальних закладів 21 вересня.

У Чернігові відкрили пам'ятний барельєф на честь колишнього міського голови Василя Хижнякова

У Чернігові відкрили пам'ятний барельєф на честь колишнього міського голови Василя Хижнякова 08:19

Урочисте відкриття меморіальнї дошки з погруддям колишнього міського голови Чернігова Василя Михайловича Хижнякова відбулося сьогодні, 21 вересня, на День міста Чернігова.

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Менської громади

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Менської громади 08:14

Протягом останніх 6 років (2016-2021р.р.) на території Менської територіальної громади Корюківського району сталося 86 дорожньо-транспортних пригод, в яких 22 особи загинули та 108 людей отримали тілесні ушкодження.

Консолідація зусиль та конструктивний діалог. Про ситуацію на ДП «Чернігівторф»

Консолідація зусиль та конструктивний діалог. Про ситуацію на ДП «Чернігівторф» 08:09

Про шляхи розв'язання проблемних питань ДП «Чернігівторф» говорили сьогодні на нараді в облдержадміністрації, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини