Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 грудня, 08:29:07

Шахраї не сплять: за один день видурили на Чернігівщині 124 тисячі гривень

11.07.2017   07:15Агенцiя

Зловмисники продовжують грати на батьківських почуттях громадян, видумуючи історії про родичів, які потрапили у скрутні життєві ситуації.

До Чернігівського відділу поліції 9 липня звернулася місцева 84-річна жінка, яку ошукали невідомі особи. Вони подзвонили та налякали стареньку, що, мовляв, її син спричинив страшну дорожньо-транспортну пригоду. Для того, щоб нібито задобрити «потрібних людей», мати мала заплатити чималі гроші.

Налякана жінка зібрала до купи усі заощадження, які збирала упродовж життя, та з болем у серці віддала шахраєві нібито за порятунок сина 120 тисяч гривень. Заради легкої наживи він навіть не побоявся заїхати до неї додому.

Оговтавшись від стресу, жінка наважилася зв’язатися з сином. Саме тоді вона й зрозуміла, що її гроші потрапили до рук професійних шахраїв, адже ніякого ДТП за участі сина не було.

В подібних випадках поліція радить не гарячкувати, а зв’язатися з тим, хто нібито потребує допомоги. Зверніть увагу на те, що шахраї усіляко намагатимуться задурити вам голову. Вони тиснутимуть психологічно і відмовлятимуть вас від дзвінка родичу, який за їх словами втрапив у халепу.

Трошки менший куш шахраї зірвали у Менському районі. Там до поліції звернулася 66-річна селянка, яка потрапила на інший вже класичний спосіб дистанційного видурювання грошей.

На мобільний телефон до потерпілої надійшло повідомлення, що її банківську картку заблоковано. Для так званого розблокування жінці потрібно було зателефонувати за вказаним номером та повідомити реквізити банківської картки. Отримавши секретні дані, шахраї без вагань зняли з рахунку усі 24 тисячі гривень.

Поліція нагадує, будь-які операції з картками потрібно виконувати виключно у відділенні банку. Запам’ятайте, що вся інформація про банківський рахунок є конфіденційною й не підлягає розголошенню будь-яким стороннім особам.

Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Утім шахраї «працювали» не лише вчора. Окрім недільних 124 тисяч гривень, вони забагатіли ще на майже 30 тисяч гривень у суботу. Представившись представником банку, на Бахмаччині шахраї обдурили ще одну літню жінку на майже 30 тисяч гривень.

За останнім фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 192 Кримінального кодексу України (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) – караються штрафом до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівщини

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини