У Михайло-Коцюбинській ОТГ не можуть поділити землі
Депутатка Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади Марина Тупиця на своїй сторінці у Фейсбук запевняє, що в мешканців громади намагаються відібрати пасовища. Зокрема йдеться про 10 га земель поза селом, де люди випасають скот.

— Все почалось із телефонного дзвінка від головного спеціаліста Управління Держземагенства в Чернігівському районі Володимира Брея до в. о. старости сіл Шибиринівка, Антоновичі та Москалі Юрія Могилати про виставлення 10 га земель під Антоновичами, де люди випасають скот. Ми почали боронити свої землі, аж не тут то було. На електронну пошту Шибиринівського старостинського округу прийшов лист, у якому ми повинні дати згоду вже на 60 га землі чужим людям, яких ми не знаємо, — йдеться в дописі депутатки.
Вона також підкреслює, що в управлінні держгеокадастру в Чернігівській області їй пообіцяли не видавати дозволи на ці землі.
Серед коментарів під публікацією депутатки варто звернути увагу на тезиси Леоніда Петрова, керівника Чернігівської індустріальної молочної компанії (вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур). Його компанія також працює в громаді, тож має свій інтерес у розв’язанні схожих проблем. Тим не менш він запевняє, що цей шмат землі його не приваблює.
— Могилат уже написав відмову. Потрібно оформити цю землю в комунальну власність. Є проблема – 16 га землі, що перебуває в статусі «ріллі» та знаходиться на перегоні стада до пасовища. Для початку треба оформити частину землі, яка в статусі «пасовище» та займатися далі цими 16 га. Морозов, керівник нашої земельної служби, поїде до Держгеокадастру та з’ясує обставини. До ЧІМК уже звернулися для передачі цієї землі в оренду, ми її не будемо брати. Процес видачі землі під ОСГ зупинено, — пише Леонід Петров.
Україна — це велика територія з родючою землею, де спостерігається парадоксальне явище: ми не знаємо де чия земля, кому вона належить та не уявляємо де насправді межа між новообраними громадами. Однак нарешті Кіптівська ОТГ, яка утворилася раніше за Михайло-Коцюбинську, стала пілотною громадою, де закордонні донори допоможуть розробити систему управління землями.
У рамках проекту передбачається, що громада на виході отримає: інформацію щодо кількості та якості земельних ресурсів на її території; план раціонального використання земель з урахуванням природоохоронних вимог та потреб громади; підвищення ефективності використання земель та формування фонду земель комунальної власності.
Залишається лише сподіватися, що найближчим часом ця практика пошириться й на інші громади, а поки селяни вигризати свої землі зубами.
http://otg.cn.ua/?p=3374
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.