Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:54:06

КП "Чернігівводоканал" контролює нелегальні врізки у водопровідну мережу приватного сектору

29.06.2017   08:23Агенцiя

Через розкрадання води мешканцями сіл Чернігівського району, КП «Чернігівводоканал» несе чималі збитки. При цьому частина втрат води додатковим тягарем лягає на тарифи, за якими сплачують сумлінні абоненти.

Керівництво КП «Чернігівводоканал» не може миритися з такою ситуацією. У разі зростання різниці між видобутком води та її реалізацією в селах Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне за підсумками червня місяця, на свердловині «Зарічна» буде замінено насосне обладнання на менш потужне, через що в часи пікових навантажень тиск води у мережі може зменшуватись.

Останнім часом, через встановлення засушливої погоди, збільшилось споживання води мешканцями приватного сектору. Вода у вечірній час використовується для поливу присадибних ділянок. Особливо, проблеми з водопостачанням проявилися в Чернігівському районі, де в селах Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне вода подається зі свердловини «Зарічна». Насосне обладнання, встановлене на свердловині, не забезпечувало потрібний тиск у мережі в часи пікового розбору води з 19 до 22 години. Керівництвом КП «Чернігівводоканал» було прийняте рішення щодо заміни насосів на свердловині «Зарічна» на більш потужні. Відповідні роботи проведені 21 червня.

Таким чином, встановивши нове, більш потужне насосне обладнання, «Чернігівводоканал» виконав свої зобов’язання перед мешканцями сіл Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне щодо якісного та цілодобового забезпечення абонентів питною водою. Але медаль має два боки. За інформацією абонентського відділу, щомісячні втрати води на свердловині «Зарічна» складали до трьох тисяч метрів кубічних на місяць. Під час сезону літнього поливу, розбіжність між обсягами видобутої води та тієї, що реалізується населенню сіл, збільшується в рази. Це відбувається через те, що чимало абонентів Водоканалу, які мешкають в Киїнці, Слободі та Зарічному, мають нелегальні врізки у водопровідну мережу та використовують воду безобліково.

Нове насосне обладнання, встановлене на свердловині «Зарічна» збільшить обсяги видобутку води, через що різниця між видобутком та реалізацією тільки зростатиме. Окрім того, суттєво зростуть витрати підприємства і на оплату електроенергії, споживання якої підвищиться через потужність нового насосного обладнання.

На жаль, економічна ситуація, що склалася на підприємстві, не дозволяє керівництву крізь пальці дивитися на мільйонні збитки, які виникають через розкрадання води деякими абонентами. Якщо за підсумками червня різниця між видобутком та реалізацією по селах Киїнка, Трисвятска Слобода та Зарічне збільшиться, «Чернігівводоканал» буде змушений піти на непопулярні заходи, замінивши насосне обладнання на менш потужне, тим самим обмеживши у часі споживання води мешканцями Чернігівського району.

 Фактично, розкрадаючи воду, громадяни перекладають втрати підприємства на сумлінних абонентів – мешканців міста Чернігова, які своєчасно та в повному обсязі сплачують за послуги Водоканалу – адже всі втрати води лягають додатковим навантаженням на тариф.

Керівництво КП «Чернігівводоканал» звертається до всіх мешканців приватного сектору з проханням встановити лічильники води і розраховуватись за спожиту воду тільки за їх показниками.

 
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.