Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 17:21:55

Можливе обмеження водопостачання

26.06.2017   08:51Агенцiя

Через розкрадання води мешканцями сіл Чернігівського району, КП «Чернігівводоканал» несе чималі збитки. При цьому частина втрат води додатковим тягарем лягає на тарифи за якими сплачують сумлінні абоненти.

Керівництво КП «Чернігівводоканал» не може миритися з такою ситуацією. У разі зростання різниці між видобутком води та її реалізацією в селах Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне за підсумками червня місяця, на свердловині «Зарічна» буде замінено насосне обладнання на менш потужне, через що в часи пікових навантажень тиск води у мережі може зменшуватись.

Останнім часом, через встановлення засушливої погоди, збільшилось споживання води мешканцями приватного сектору. Вода у вечірній час використовується для поливу присадибних ділянок. Особливо, проблеми з водопостачанням проявилися в Чернігівському районі, де в селах Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне вода подається зі свердловини «Зарічна». Насосне обладнання, встановлене на свердловині, не забезпечувало потрібний тиск у мережі в часи пікового розбору води з 19 до 22 години. Керівництвом КП «Чернігівводоканал» було прийняте рішення щодо заміни насосів на свердловині «Зарічна» на більш потужні. Відповідні роботи було проведено 21 червня.

Таким чином, встановивши нове, більш потужне насосне обладнання, «Чернігівводоканал» виконав свої зобов’язання перед мешканцями сіл Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне щодо якісного та цілодобового забезпечення абонентів питною водою. Але медаль має два боки. За інформацією абонентського відділу, щомісячні втрати води на свердловині «Зарічна» складали до трьох тисяч метрів кубічних на місяць. Під час сезону літнього поливу, розбіжність між обсягами видобутої води та тієї, що реалізується населенню сіл, збільшується в рази. Це відбувається через те, що чимало абонентів Водоканалу, які мешкають в Киїнці, Слободі та Зарічному, мають нелегальні врізки у водопровідну мережу та використовують воду безобліково.

Нове насосне обладнання, встановлене на свердловині «Зарічна» збільшить обсяги видобутку води, через що різниця між видобутком та реалізацією тільки зростатиме. Окрім того, суттєво зростуть витрати підприємства і на оплату електроенергії, споживання якої підвищиться через потужність нового насосного обладнання.

Нажаль, економічна ситуація, що склалася на підприємстві, не дозволяє керівництву крізь пальці дивитися на мільйонні збитки, які виникають через розкрадання води деякими абонентами. Якщо за підсумками червня різниця між видобутком та реалізацією по селах Киїнка, Трисвятска Слобода та Зарічне збільшиться, «Чернігівводоканал» буде змушений піти на непопулярні заходи, замінивши насосне обладнання на менш потужне, тим самим обмеживши у часі споживання води мешканцями Чернігівського району.

Фактично, розкрадаючи воду, громадяни перекладають втрати підприємства на сумлінних абонентів – мешканців міста Чернігова, які своєчасно та в повному обсязі сплачують за послуги Водоканалу – адже всі втрати води лягають додатковим навантаженням на тариф.

Керівництво КП «Чернігівводоканал» звертається до всіх мешканців приватного сектору з проханням встановити лічильники води і розраховуватись за спожиту воду тільки за їх показниками.

 
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини