Як захистити права споживачів
Аналіз звернень громадян на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області свідчить про недостатню обізнаність людей щодо їхніх прав.
Такого висновку дійшли учасники нещодавньої наради, на якій розглядались підсумки роботи служби в першому кварталі цього року.
Тож вирішили активізувати інформаційно-просвітницьку роботу серед жителів Чернігівщини, аби роз’яснити їхні права як споживачів.
Головне управління Держпродспоживслужби в області за підтримки голови облдержадміністрації Валерія Куліча розпочало проведення «виїзних приймалень» громадян у населених пунктах регіону. Фахівці служби надаватимуть консультації з питань захисту прав споживачів, безпечності харчових продуктів та ветеринарії, санітарного та фітосанітарного законодавства, у сфері насінництва та розсадництва, а також застосування державного регулювання цін.
Зокрема, перший соціальний діалог у форматі «виїзної приймальні» відбувся минулого тижня в Чернігівському районі за участі голови райдержадміністрації Віктора Коржа.
Жителі району отримали консультації та роз’яснення стосовно якості надання послуг, у тому числі водопостачання (температурного режиму води) і теплопостачання населення (кількості нарахувань за спожиту теплову енергію).
Також людей цікавили питання регуляції цін на харчові продукти, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах та на ринках з продажу продовольчих і непродовольчих товарів. Загалом розглянуто 24 звернення.
Така практика роботи, на думку керівництва служби, сприятиме посиленню співпраці з місцевими органами влади та засобами масової інформації у сфері захисту прав споживачів.
Крім того, створюватиме в регіоні умови для реалізації прав та інтересів як громадян, так і суб’єктів господарювання. Забезпечуватиме дієвий контроль за станом споживчого ринку.
Читати також: Держпродспоживслужба області підбила проміжні підсумки роботи
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.