Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:46:04

Боротьба за економією ресурсів: енергоефективність в Чернігові

12.06.2017   09:41

Потреба економії ресурсів змушує жителів шукати нові способи, як утримати гроші в гаманці. Адже важливо не тільки зекономити, а й не нашкодити власній будівлі. Саме це питання розглядали під час інформаційної зустрічі «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках», яку 10 червня провела Громадянська мережа ОПОРА в Чернігівському міському центрі зайнятості.

Клієнти центру зайнятості обговорювали можливості, що існують сьогодні для покращення житла. Особлива увага учасників сконцентрувалася на утепленні фасаду як найбільш популярному заході. Важливо пам’ятати, що ефективне та законне – повне утеплення фасаду багатоквартирного будинку, а клаптикове утеплення здатне спричинити руйнацію фасаду та суперечить законодавству України.

Перший крок до ефективного утеплення фасаду – детальний та якісний термоаудит.Це дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної зі сторін багатоповерхового будинку. При утепленні фасаду багатоповерхового будинку важливо обратикомпанію, яка надаватиме послуги: спеціалісти повинні мати спеціальну ліцензію на проведення робіт з утеплення.

Перед утепленням не всі знають, на що потрібно звертати увагу: найважливіше не допустити індивідуального утеплення, негативні результати якого можна побачити ледве не у кожному третьому будинку Чернігова. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує розвиток плісняви, яка інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, але й сусідів зверху та знизу.

«Ефективність утеплення фасаду досягається лише при правильному та комплексному підході. Для цього необхідно використовувати спеціально підібрані матеріали. Адже для північної або південної сторони має бути відповідна технологія. Крім того, утеплення слід робити тільки із залученням спеціалістів. Важливо прийняти спільне рішення зі всіма мешканцями тапровести комплексне утеплення. Тільки в такому випадку ми отримаємо довготривалий ефект від термомодернізації», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.