Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 08:58:07

Скільки грошей можуть економити Чернігівські лікарні та яку інформацію повинні оприлюднювати?

02.06.2017   12:13Агенцiя

Скільки можуть економити в допорогових закупівлях лікарні, якщо будуть проводити конкурентні торги, дослідили активісти Чернігівської обласної громадської організації “Центр політичних студій та аналітики” (далі ЧОГО “ЦПСА”).

Та завдяки кому ВСІнаявні лікарські засоби, витратні матеріали та медичні вироби закуплені за держбюджет, за кошти місцевих бюджетів та за спонсорські кошти будуть розміщені на інформаційних стендах в лікарнях та офіційних сайтах.

Чернігівська обласна громадська організація “Центр політичних студій та аналітики” послідовно проводить моніторинг  публічних закупівель медичних закладів Чернігівської області та можливості  для пацієнтів скористуватися придбаними лікарськими засобами. До моніторингу увійшли Чернігівська міська лікарня №1, Чернігівська обласна лікарня, Чернігівська обласний онкологічний диспансер, Чернігівська центральна районна лікарня та Ніжинська центральна міська лікарня ім.Галицького.

Як ми повідомлялираніше, медичні установи проводили велику кількість неконкурентних процедур у допорогових закупках (товари та послуги до 200 тис. грн роботи до 1,5  млн. грн) та укладались прямі договори без торгів. 

Інколи укладались з фірмами, які є фігурантами кримінальних справ або тільки створеними підприємствами

Закупівлі за прямими договорами не завжди забезпечують дотримання принципів максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, запобігання корупційним діям і зловживанням. Тому громадська організація “Центр політичних студій та аналітики” звернулись листом до лікарень з пропозицією проводити всі допорогові закупівлі через відкрити торги в електронній системі Prozorro.

Проведений аналіз закупівель вибраних лікарень за період з 1 січня по 31 травня 2017 року надаємо у таблиці, з прикладом можливої (оціночної) економії. Який дорівнює % від вартості неконкурентних процедур, де відсоток економії рахується по кожній лікарні окремо, в залежності від економії проведених конкурентних процедур,які проводились через торги.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 жовтня по 8:00 18 жовтня 2021 року

19 жовтня - який день, свято та прикмети

19 жовтня - який день, свято та прикмети 08:45

19 жовтня - День написання листа в майбутнє. У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє.

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.