Скасовано виправдувальний вирок та засуджено службову особу за перешкоджання проведенню мирних акцій протесту у період часу Революції Гідності
Підставою для оскарження прокурором виправдувального вироку суду першої інстанції були неповнота судового розгляду та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи.
Вироком апеляційного суду Чернігівської області задоволено апеляційну скаргу прокуратури області та скасовано виправдувальний вирок суду першої інстанції щодо одного з керівників УМВС України в Чернігівській області, якого прокуратурою області обвинувачувалося у зловживанні службовим становищем та умисному незаконному перешкоджанні громадянам у реалізації гарантованих їм Конституцією України прав на проведення мирних зборів та мітингів у період часу Революції Гідності.
Апеляційним судом винесено новий вирок, яким правоохоронця визнано винним у скоєнні злочинів за ст. 340 КК України (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій), ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та призначено основне та додаткові покарання у межах санкцій відповідних норм Кримінального кодексу України - 3 роки позбавлення волі, із звільненням від відбування покарання з випробуванням стоком на 1 рік, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади на 1 рік, із штрафом 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).
Прес-служба Прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.