Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 01:40:32

Представники ВПО "Юридична сотня" зазначають про дискримінацію родин померлих захисників України

16.05.2017   13:13Агенцiя

Згідно чинного законодавства родини загиблих мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 1 200000 гривень.

Однак законодавством також встановлені певні обмеження. Так, скажімо, якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує нічого: ні статусу, ні грошей. (п. 1 ч. 2 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх родин»).

Навіть при наявності документу, що пов’язує набуття захворювання чи травми, які призвели до смерті із захистом Батьківщини, члени сім’ї померлого не можуть отримати одноразову грошову допомогу.

Аби виправити несправедливість та урівняти у правах сім’ї полеглих героїв, незалежно від статусу, в якому помер захисник, ГО “Юридична Сотня” розробила проект закону №6268 від 31.03.17.

Пізніше був зареєстрований альтернативний законопроект 6268-1. Відмінність №6268-1 від №6268 в тому, що №6268-1 пропонує надати право на виплату, в разі, якщо смерть настала протягом одного року після звільнення зі служби.

14.04.17 з’явився ще один альтернативний законопроект №626-2, що пропонує надавати виплату в разі настання смерті протягом 18 місяців.

Чим швидше будь-який із законопроектів буде прийнято, тим скоріше сім’ї учасників АТО зможуть отримати допомогу від держави.

Поки що суд залишається єдиним способом, в який можна домогтися підтримки від держави. Так, одним із судових рішень, що зобов’язує Міністерство оборони виплатити сім’ї померлого після звільнення зі служби через захворювання учасника АТО одноразову грошову допомогу є ухвала суду апеляційної інстанції у справі №804/437/16  від 26.10.2016 року.
 
15 травня за ініціативою представника ВПО «Юридична сотня» у Чернігівській області у приміщенні Чернігівської обласної  державної адміністрації відбулась робоча зустріч представників громадських організацій, які працюють в інтересах учасників бойових дій та членів родин загиблих, а також представників державних структур щодо обговорення необхідності прийняття змін до законодавчих актів.    

За результатами роботи підписано звернення від громадських організацій до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони з проханням розглянути законопроекти №6268, №6268-1, №6268-2 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців» на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони 17 травня 2017 року та рекомендувати їх до включення у розклад засідань Верховної Ради України на 23-26 травня 2017 року.

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини