Банкіри-самозванці, продавці неіснуючих речей і псевдоцілителі полюють за грошима українців
Використовуючи класичні прийоми обману, шахраї продовжують успішно виманювати у жителів області чималі кошти.

Так, протягом 4 та 5 травня на Чернігівщині за однією і тією ж схемою було ошукано 6 громадян. До всіх них телефонував чоловік, представлявся співробітником банку і говорив про помилкове заблокування банківської картки. Але тут же обіцяв швидко вирішити проблему, якщо клієнт повідомить номер своєї картки, термін її дії та код. Громадяни слухняно виконали усі вказівки шахрая і в результаті з їхніх рахунків зникали кошти.
Також по допомогу до поліції звернувся житель обласного центру. який постраждав від рук Інтернет-шахрая. Невідомий нібито хотів придбати у потерпілого автомобільні шини. Зловмисник запропонував перерахувати гроші за товар на картку продавця. Дізнавшись від потерпілого не тільки номер його картки, а й термін дії та код, шахрай зняв з рахунку 2800 гривень.
Поліція нагадує, що банківські реквізити є конфіденційною інформацією, яка не підлягає розголошенню, тим більше, в телефонному режимі незнайомим особам.
А в Прилуках від рук псевдо цілительки постраждала молода жінка. В публічному місці до неї підійшла охайно вдягнена пані і ошелешила потерпілу звісткою, що на неї та сім’ю наслано «порчу». Одурманивши жінку, зловмисниця заволоділа її виробами з жовтого металу - печаткою, обручкою, ланцюжком, хрестиком та обручкою.
Правоохоронці закликають громадян не вірити вуличним віщунам, ворожкам та псевдоцілителям, які під любим приводом намагаються потрапити до вашого помешкання, щоб потім заволодіти грошима та цінностями.
Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини спільно з СБУ затримала групу наркодилерів та ліквідувала лабораторію з виробництва психотропів промислових масштабів 18:24
Поліцейські Чернігівщини спільно з СБУ припинили діяльність потужної нарколабораторії, де наркоділки виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по всій території України.
Чернігівські спортсмени вибороли золото і бронзу на студентському чемпіонаті України з боксу 17:29
З 05 до 10 жовтня у Києві відбувся чемпіонат України з боксу серед студентів на честь воїнів 3-го Армійського Корпусу.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 16:52
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 11 чернігівців 16:32
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 13 жовтня затвердив чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.
Чернігівська обласна дитяча лікарня крокує до європейської медичної спільноти 15:51
В рамках Форуму Міжнародного медичного партнерства, який цьогоріч пройшов під гаслом «Від лікаря до лікаря» (International Medical Partnership Forum: From Doctor to Doctor) 9 жовтня у Києві було підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною дитячою лікарнею та Університетською клінікою міста Лілль (Франція).