Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 00:04:23

Правозахисники наголосили про низький рівень інформування представниками державних органів щодо медичних прав учасників АТО

06.05.2017   07:57Агенцiя

4 травня правозахисники громадської організації «МАРТ», в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», провели робочу зустріч з представниками ветеранських організацій, а також громадськими організаціями, які діють в інтересах учасників АТО та членів їх родин, органами державної влади та місцевого самоврядуванням.

Метою зустрічі було – виокремлення проблемних питань щодо надання медичних послуг учасникам АТО (членам їхніх сімей) і членам сімей загиблих, а також узгодження спільних дій під час подальшої співпраці.

Так під час зустрічі обговорювались наступні питання: порядок отримання санаторно-курортного лікування та проходження психологічної реабілітації; отримання пільгових ліків; лікування та порядок проходження щорічного медичного обстеження.

«Нещодавно нами був проведений моніторинг сайтів та установ органів влади, на які покладено обов'язок щодо інформування та надання медичних та реабілітаційних послуг. В результаті було виявлено сумну тенденцію, яка проявляється у низькій інфоративності веб сторінок та інформаційних стендів органів місцевого самоврядування та, медичних закладів і установ. Зокрема зазначена інформація або взагалі відсутня або потребує більш детального та зрозумілого для цільової аудиторії роз'яснення», – зазначив юрист громадської приймальні ГО «МАРТ» Дмитро Науменко.

За результатами проведеної робочої зустрічі між правозахисниками й органами влади в Чернігові учасники дійшли згоди про необхідність розміщення й оновлення інформації щодо медпослуг на сайтах відповідних органів. Будуть публікуватись роз’яснення про механізм отримання безкоштовних ліків, лікування, санаторно-курортних путівок та інше.

Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на одолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові».

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ