Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 13:09:34

Усі виходимо з темряви!

27.10.2011   10:51Агенцiя

З початку року на території Чернігівської області з вини пішоходів трапилось 48 дорожньо – транспортних пригод, в яких 17 осіб загинуло та 32 чоловіки отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Аналізуючи статистику – найбільше автопригод зі смертельним результатом трапляються із настанням темряви.

У наш час все проти пішохода: неосвітлені вулиці, вибоїни, відсутність переходів і світлофорів, п’яні або просто безвідповідальні водії… Як зробити пішохода помітним водієві? Відповідь, як це часто буває, підказала природа, а наука створила технологію, що рятує життя й знижує травматизм на дорогах.

У європейських країнах пішоходам дуже полегшують життя флікери – маленькі пластинки різної форми із світлоповертаючого матеріалу.

Флікер відображає промені автомобільних фар точно так само, як око кота. Світло відображається не під кутом, я строго у зворотньому напрямку і попадає прямо на джерело. Тому флікер блистить дуже яскраво. Пішохід, на якому є флікер, буде помічений водієм на відстані 150 метрів при ближньому світлі фар та на відстані 400-500 метрів – при дальньому. Така дистанція залишає водію досить часу, щоб відреагувати і дозволяє йому завчасно загальмувати та безпечно об’їхати іншого учасника руху.

Світловідбивачи бувають знімними, незнімними і вільно висячими.

Прикріплювати цей аксесуар можна по-різному: на застібку, прив’язувати до ременя, або приколювати шпилькою до куртки, головне, щоб він вільно висів, і був видний з усіх боків. Вирваний з тьми світлом фар, він спалахує та мерехтить.

Використовується світло відбивач в темний час доби при недостатній видимості не тільки на неосвітленому шосе, але й у населених пунктах, де відсутній тротуар. Рекомендуємо також використовувати світло відбивач і на освітлених міських вулицях, оскільки на тлі різних вогнів і реклам світло відбивач робить пішохода набагато помітнішим.

Флікер варто прикріплювати до одягу так, щоб він висів приблизно на висоті колін, з того боку, що ближче до проїзної частини. Світловідбивач можна прикріплювати також на різні транспортні засоби – коляски, санки, велосипеди та скейтборди.


Прес-служба Управління Державтоінспекції УМВС України в Чернігівській області та центр “Доброчин“

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.