Громадськість постійно контролює місця позбавлення волі
В рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи представники громадськості та члени спостережної комісії при Чернігівській міській раді провели тренінг «Посилення боротьби із жорстоким поводженням і безкарністю» на предмет здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених Чернігівської жіночої виправної колонії № 44.
![](/uploads/2312-m.jpg)
У ході тренінгу представники прокуратури, громадськості та члени комісії разом з начальником управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області Олександром Доробалюком у супроводі начальника колонії Андрія Кирієнка побували в установі, зустрілися із засудженими та оглянули умови їх проживання, праці, організацію харчування, подивились, як реалізовується право на освіту, як задовольняються релігійні потреби, який санітарно-гігієнічний та протиепідемічний стан.
Під час відвідування швейних цехів, де засуджені викроюють та шиють на замовлення різноманітний спецодяг, гості поспілкувалися із працівницями, щоб довідатись про існуючі в них проблеми. Під час особистого спілкування від засуджених скарг на умови утримання та персонал установи не надходило.
Побували члени комісії і в побутових приміщеннях, де проживають підопічні установи, у пральні, бані, також їдальні, пекарні, де щодня засуджені випікають хліб для власних потреб.
В доброзичливій атмосфері представники громадськості та співробітники пенітенціарної служби України в Чернігівській області обмінялися думками щодо шляхів подальшого удосконалення роботи пенітенціарної системи, застосування умовно-дострокового звільнення до засуджених, які довели своє виправлення, та інших питань.
Підбиваючи підсумки, гості детально проаналізували стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення. За результатами засідання заступником голови спостережної комісії Київської облдержадміністрації Аллою Мукшименко було відзначено належний рівень норм забезпечення та умов утримання в установі, а також вона висловила постійну готовність у випадку необхідності надавати необхідну практичну допомогу.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.