Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 червня, 06:47:53

Сирний продукт прямо із сільського сараю

19.05.2012   12:14

Надворі ще травень, а природа вже б’є температурні рекорди. Через це всі господині вкрай ретельно ставляться до питання збереження харчів для уникнення харчових отруєнь.

Додалося роботи й правоохоронцям, які в цей період інспектують ринки та супермаркети, наглядають за належною якістю харчів, які зберігається та реалізовуються.

Працівники відділу по забезпеченню карантинних та ветеринарно-санітарних заходів спільно з працівниками відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області здійснили ретельну перевірку підконтрольних об’єктів: ринків, супермаркетів, об’єктів торгівлі тваринницькою продукцією, складів, баз, дитячих оздоровчих закладів та ветеринарних аптек.

В ході рейду правоохоронці в Ріпкинському районі виявили діяльність підпільного міні-цеху з виготовлення сиру сулугуні та бринзи. Двоє іноземців скуповували у населення молоко та в побутовому приміщенні свого господарства, в антисанітарних умовах виготовляли сир. Свою продукцію вони успішно реалізовували в столиці через мережу закладів швидкого харчування. При цьому жодних документів, які б підтверджували якість та безпечність молочної сировини, з якої виготовлявся продукт, надано не було. Відсутня інформація й про дослідження тварини на приховані форми маститів. Також не виключено, що до переробки приймалося молоко від корів, хворих на лейкоз. Для приготування сиру також використовувався ферментний препарат “пепсин” іноземного виробництва, на який були відсутні документи щодо реєстрації його в Україні.

Дії підприємців підпадають під статтю 227 Кримінального кодексу України – випуск на товарний ринок або інша реалізація споживачам недобро­якісної, тобто такої, що не відповідає встановленим стандартам, нормам, правилам і технічним умовам, або некомплектної продукції та товарів, якщо такі дії вчинені у великих розмірах, – караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також у бізнесменів-підпільників вилучено з обігу 40 кілограмів сиру та майже 300 літрів молока, 1.2кг препарату “пепсін” та технологічне обладнання. В результаті перевірки діяльність міні цеху припинено, винесено припис про заборону його діяльності. Загальна вартість вилученого складає понад 12,4 тисяч гривень.

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини