Сирний продукт прямо із сільського сараю
Надворі ще травень, а природа вже б’є температурні рекорди. Через це всі господині вкрай ретельно ставляться до питання збереження харчів для уникнення харчових отруєнь.
Додалося роботи й правоохоронцям, які в цей період інспектують ринки та супермаркети, наглядають за належною якістю харчів, які зберігається та реалізовуються.
Працівники відділу по забезпеченню карантинних та ветеринарно-санітарних заходів спільно з працівниками відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області здійснили ретельну перевірку підконтрольних об’єктів: ринків, супермаркетів, об’єктів торгівлі тваринницькою продукцією, складів, баз, дитячих оздоровчих закладів та ветеринарних аптек.
В ході рейду правоохоронці в Ріпкинському районі виявили діяльність підпільного міні-цеху з виготовлення сиру сулугуні та бринзи. Двоє іноземців скуповували у населення молоко та в побутовому приміщенні свого господарства, в антисанітарних умовах виготовляли сир. Свою продукцію вони успішно реалізовували в столиці через мережу закладів швидкого харчування. При цьому жодних документів, які б підтверджували якість та безпечність молочної сировини, з якої виготовлявся продукт, надано не було. Відсутня інформація й про дослідження тварини на приховані форми маститів. Також не виключено, що до переробки приймалося молоко від корів, хворих на лейкоз. Для приготування сиру також використовувався ферментний препарат “пепсин” іноземного виробництва, на який були відсутні документи щодо реєстрації його в Україні.
Дії підприємців підпадають під статтю 227 Кримінального кодексу України – випуск на товарний ринок або інша реалізація споживачам недоброякісної, тобто такої, що не відповідає встановленим стандартам, нормам, правилам і технічним умовам, або некомплектної продукції та товарів, якщо такі дії вчинені у великих розмірах, – караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Також у бізнесменів-підпільників вилучено з обігу 40 кілограмів сиру та майже 300 літрів молока, 1.2кг препарату “пепсін” та технологічне обладнання. В результаті перевірки діяльність міні цеху припинено, винесено припис про заборону його діяльності. Загальна вартість вилученого складає понад 12,4 тисяч гривень.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.