Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 18:16:28

Соціальний театр – мода на добре мистецтво

08.04.2017   13:32

Новий культурний проект презентує Молодіжний центр «Жменя». «Соціальний театр – мода на добре мистецтво» вже почав працювати на базі Чернігівського педуніверситету, але організатори ще шукають таланти.

Тож якщо бажаєте стати часткою команди творчих волонтерів – приєднуйтеся.

Нова театральна студія для студентів з усього Чернігова вже почала працювати на базі Національного педуніверситету ім.Шевченка. Участь у проекті – безкоштовна, і покази вистав також будуть проводитись на благодійній основі. Проект реалізований завдяки підтримці Швейцарського бюро співробітництва. При їх фінансуванні будуть створені костюми, записані фонограми і зрештою відбудуться виступи та гастролі.

Тетяна Маринащенко – керівник соціального проекту ГО Молодіжний центр «Жменя»: «Вистави, які будуть створюватися в нашій театральній студії, вони будуть адресовані школам, інтернатам і пацієнтам лікарень, дітям з інвалідністю, які підопічними різних громадських організацій. В рамках нашого проекту заплановані гастролі по навчально-виховним закладам області».

Соціальний театр – театр нового формату. Організатори кажуть, формат проекту передбачає відхід від аматорства. Працювати зі студентами будуть професіонали сцени, добре відомі чернігівському глядачеві актори. Першою зголосилася взяти участь у проекті актриса Молодіжного театру Мирослава Витриховська. Вона й виступить режисером першої вистави. Назву поки не оголошують. Відомо, що на її створення творчу групу соціального театру надихнув наш земляк Олександр Довженко. Ролі вже розподілені і репетиції розпочалися — дві на тиждень в  приміщенні ЧНПУ.

Марина Каранда, доцент ЧНПУ, художній керівник соціального театру: «Зараз плани скромні: сформувати колектив, дати тренінгові якісні навички, упродовж двох місяців і почати вивозити першу виставу, яка буде рекламувати наше українське. Яка буде рекламувати нашу культуру зовсім новими, модерними способами. Для того, щоб зруйнувати стереотип, що українська культура — це лише вишиванка та шаровари, а вона може бути стильною, смачною, молодіжною».

Проте трупа соціального театру остаточно ще не сформована. Зараз тривають кастинги і огранізатори запрошують студентів приєднатися до проекту.

Тетяна Маринащенко – керівник соціального проекту ГО Молодіжний центр «Жменя»: «Ми оголошуємо інформацію по всім навчальним закладам і діти можуть записатися по телефону і в зручний для них час прийти, і наш кастинг дуже короткий — це співбесіда про життя, про творчі наміри і про уявлення взагалі. Короткий вірш на пам’ять, який студенти готують заздалегідь, або згадують зі шкільної програми. І маленьке творче завдання».

Перші два місяці жодному бажаючому відмови не буде, кажуть громадські активісти. Звичайно, що певний відсів відбудеться, але головне, що молодь має ще один вільний майданчик для розвитку.

Вікторія Лещук, студентка ЧНПУ: «Очікую нових цікавих тренінгів, нових знайомств, неймовірних емоцій, щирих людей і мабуть подяки глядачів».

«Жменя» вже давно займається творчим розвитком молоді. Малозабезпечені родини, багатодітні, неблагополучні сім’ї – їм основна увага. Чернігівці в ці дні особливо гостро відчули, наскільки не вистачає духовного розвитку молодому поколінню: ситуація з бійкою дівчат це довела. Тому такі проекти нашому суспільству дуже потрібні, переконана Регіна Гусак – засновниця «Жмені».

Регіна Гусак, голова правління ГО Молодіжний центр «Жменя»: «Цей проект надзвичайно актуальний в світлі цих подій, коли дівчата влаштували таку бійку. Це для мене проілюструвало те, що у них не було організоване змістовне дозвілля, а наша організація, вона вже десять років займається якраз розбудовою волонтерських традицій і організацією змістовного дозвілля учнівської та студентської молоді».

Першу роботу нового соціального театру планують показати дуже скоро – наприкінці квітня, або в першу декаду травня. Все залежить від того, наскільки швидко вдасться злагодити роботу.

Сівер-центр

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.