Вимушені переселенці, учасники АТО та мешканці Чернігівської області можуть отримати грантову підтримку на розвиток власного бізнесу
7 квітня відбулась прес-конференція, під час якої презентовано проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні».

«Дана програма націлена на підтримку працевлаштування, самозайнятості та мікропідприємництва внутрішньо переміщених осіб та мешканців Чернігівської області, в тому числі учасників бойових дій та осіб, які належать до уразливих категорій населення», - зазначила під час заходу Катерина Данькова, координатор проекту в Чернігівській області.
Так, до участі у проекті «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» запрошуються внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, місцеві мешканці, учасники бойових дій, особи, які належать до уразливих категорій населення, віком 18 – 60 років, які мешкають в Чернігівській області.
В рамках проекту заплановано проведення серії тренінгів для відібраних учасників за двома напрямками - «Самозайнятість» та «Мікропідприємництво». Під час тренінгів учасники матимуть можливість набути нові знання та навички для започаткування підприємництва та ведення власної справи, а також навчитись складати бізнес-плани для реалізації власних ідей.
Після проходження тренінгу, учасники мають презентувати короткий опис власної ідеї. Тим, хто успішно захистить свої бізнес-плани, буде надаватись грантова допомога на суму до 650 євро за напрямком «Самозайнятість» та на суму до 2150 євро за напрямком «Мікропідприємництво» на закупівлю обладнання, професійної техніки та меблів, що необхідно для започаткування чи розширення власної справи.
За словами Радника Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській області Надії Едієвої, питання працевлаштування і зайнятості внутрішньо переміщених осіб є доволі актуальним на Чернігівщині. Наразі в регіоні не впроваджено дієвої програми для подолання даної проблеми.
Виникненню і загостренню проблеми передує ряд причин, таких як дискримінація при прийомі на роботу осіб, які перемістилися з окупованих територій, невідповідність фаху і кваліфікації особи запропонованим і наявним в області вакансіям, занизька в порівнянні з іншими регіонами України заробітна плата тощо. Тому цей проект має особливе значення для представників нашої громади, особливо для вразливих категорій населення.
Подібну програму вже було успішно реалізовано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини наприкінці 2016 – на початку 2017 року. Вже десятки вимушених переселенців, учасників бойових дій та інших охочих мали можливість захистити і вцілити у життя свої бізнес ідеї.
Новий проект має більше розширити можливості громадян у питаннях працевлаштування, започаткування або розвитку власної справи. На думку координаторів проекту, це не тільки призведе до покращення матеріальних умов окремих суб’єктів, а відкриє нові горизонти для внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення, створюючи нові робочі місця, поповнюючи місцевий ринок різноманіттям товарів і послуг, тим самим дасть змогу іншим вразливим особам отримати роботу, швидше соціалізуватися і інтегруватися у приймаючу громаду.
За словами організаторів, для того, щоб долучитися до проекту потрібно в період з 10 по 28 квітня 2017 року включно звернутися до представника Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (м.Чернігів, вул. Гонча, 57; запис на прийом за телефонами: 050-06-190-30, 063-95-935-34, (0462) 675-281), заповнивши разом з координатором проекту анкету учасника. Крім того, необхідно надати копії наступних документів:
• довідку ВПО (лише для переселенців);
• усіх сторінок паспорту та ідентифікаційного коду;
• свідоцтва про реєстрацію ФОП (обов’язково лише для групи «Мікропідприємництво», для групи «Самозайнятість» – як перевага).
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.