Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 червня, 04:13:36

Задоволено позов прокурора про повернення у власність держави понад 2 тис. га землі

08.04.2017   07:52

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 03.04.3017 задоволено позов прокурора про визнання договору оренди понад 2 тис землі недійсним та повернення угідь у розпорядження держави.

Вказаний позов це чергове реагування прокуратури на порушення закону при розпорядженні та використанні земель державної власності.

Так, прокуратурою в ході вивчення стану використання земель сільськогосподарського призначення встановлено, що у 2001 році однією із сільських рад на території Борзнянського району передано суб’єкту господарювання в оренду на 25 років понад 2 тис. га земель, серед яких майже 500 га лісового, 850 га водного фонду та 800 га сільськогосподарських угідь для створення та ведення мисливського господарства.

Згідно угоди розмір плати за використання землі установлено лише 3 тис грн на рік.

У суді прокурором доведено, що прийняте рішення про передачу особливо цінних земель суперечить вимогам Лісового кодексу України, оскільки  належать до повноважень органу місцевого самоврядування.

Відтак за обґрунтованим позовом прокурора договір оренди визнано недійсним, інтереси держави у сфері земельних відносин поновлено.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини