Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 03:24:44

"Людей запрягали замість коней“ - в'язень "реабілітаційного" центру

31.03.2017   16:31

Чоловік, який перебував у так званому реабілітаційному центрі на Чернігівщини, діяльність якого викрило СБУ у четвер, розповів, що людей там запрягали у вози замість коней, щоб перевозити дрова.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у листопаді минулого року до ГПУ надійшла заява, в якій чоловік повідомив, що невідомі люди викрали його з дому і відвезли у "центр" в селі Косачівка на Чернігівщині, де силою утримували людей.

За словами пана Луценка, наразі відомо, що в "центрі" утримували 250 людей. 200 з них заявляють, що їх незаконно позбавили волі та застосовували до них насильство.


"Реабілітація"

За попередніми оцінками, 30% людей у центрі страждали на наркотичну залежність. Частина вважалася залежними від алкоголю. У центрі їм обіцяли вилікувати від залежності.

За даними Генпрокуратури, людей вивозили до центру на замовлення родичів. Таке "вивезення" коштувало 6 тис. грн з території Київщини і 8 тис. грн - з Харківщини.

Щомісячна платня за перебування однієї людини в центрі коливалася від 2,5 тис. до 3 тис. грн.

Із родичів також вимагали по 3 тис. на лікування, але ніхто "відвідувачів" не лікував.

Центр функціонував під назвою "Релігійна громада української православної церкви Чернігівської єпархії на честь ікони божої матері Семистрільної".

Він не зареєстрований як медичний чи профілактичний заклад.

Як повідомляє Юрій Луценко, багато людей, в том числі іноземців, вивозили на Чернігівщину з метою вирішення майнових справ. "Наприклад, забрати дітей і вивезти в іншу країну. Якщо один з батьків не погоджується, його забирали в центр", - сказав генпрокурор.

Чоловік, який перебував у центрі, розповів, що його відправив туди друг, аби допомогти позбутися алкогольної залежності.

У центрі його поголили, били з першого дня і змушували працювати.

Він розповів, що людей замість коней запрягали у віз, в якому перевозили дрова.

Наглядачі центру пояснювали, що в такий спосіб допомагали повірити в бога.

Наприклад, мусульманина з Сенегалу змушували хреститися у церкві, що була розташована на території, розповів чоловік.

У центрі утримували людей різного віку, втекти звідти було неможливо. Люди проводили там від трьох місяців до кількох років.


Слідство


Генпрокурор повідомив, що у четвер затримали близько 30 співробітників центру, п'ятьох з них підозрюють у вчиненні фізичних побоїв та катуваннях.

Юрій Луценко заявив, що займається цим центром не вперше, але раніше для відкриття справи бракувало свідків.

За його словами, діяльність центру покривали впливові люди.

Засновниками центру є громадяни Дубовський та Моцак, які проживали в Києві, повідомив Юрій Луценко.

За його словами, справи будуть порушуватися і проти тих, хто працював у центрі, і проти тих, хто "замовляв послуги".

Винні нестимуть відповідальність за незаконне позбавлення волі, викрадення людей та нанесення тілесних пошкоджень.

Справою займається Кримська прокуратура, яка працює в Києві.

Пан Луценко пояснив своє рішення тим, що першим заявником був кримчанин, і новостворена прокуратура "може мати мінімальні зв'язки з тими, хто покриває діяльність центру".


http://www.bbc.com/ukrainian/news-39455439

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини