Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 13:22:55

Дискусії щодо управління житлом не тільки на кухні

27.03.2017   13:10Агенцiя

Кожен власник житла бажає створити найкращі умови для себе і своєї родини і при цьому, знайти можливості знизити «шалені» платежі за комуналку. Для того, аби визначити, що можна зробити кожному в своїй оселі та які наразі є можливості 24 березня проведено семінар в Чернігівському міському центрі зайнятості.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

Чому важлива вся стіна будинку, а не тільки стіна конкретної квартири обговорили в дискусії. Модератор пояснила, що багатоквартирний будинок є спільною власністю всіх жителів, а тому і певні конструктивні зміни мають відбуватися спільно і за погодження більшості власників. Більше того, зміни, проведені конкретними сусідами можуть вплинути негативно на стан всієї конструкції.

Особлива увага учасників сконцентрувалася на утепленні фасаду, як найбільш популярному на сьогодні засобі термомодернізації будинку, що призводить до значної економії витрат на опалення. Ефективне та законне є повне утеплення фасаду багатоквартирного будинку, адже клаптикове утеплення (тобто утеплення конкретної площі біля обраної квартири) здатне спричинити руйнацію фасаду та ще й суперечить законодавству України.

Найважливішим є недопущення індивідуального утеплення, негативні результати якого можна вже побачити в деяких будинках. Ігнорування «точки роси», яку враховують спеціалісти перед утепленням, призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує розвиток плісняви. Ц6е інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, але й сусідів зверху та знизу.

Детальний та якісний термоаудит – перший крок до ефективного утеплення фасаду, в свою чергу дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної із сторін багатоповерхового будинку. При утепленні фасаду багатоповерхового будинку важливим є компанія, яка надаватиме послуги. Спеціалісти мають мати спеціальну ліцензію на проведення робіт з утеплення.

«На сьогодні більшість чернігівців стурбовані сумами, які необхідно виділити на оплату комунальних послуг. При цьому зважитись на рішучі кроки енергозбереження готові ще не всі.

Відтак, в місті ще досі проводять індивідуальне утеплення, а не комплексе. В більшості випадків, жителі потребують додаткової інформації та вже діючих прикладів», - роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.

Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
 

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини