Не дай вам, Боже, щоб у ваш автомобіль в’їхав прокурор
А саме така халепа трапилася із нашим колегою, заслуженим журналістом України Віктором Криворучком. Спішу запевнити колег і друзів: з ним самим усе в порядку.

Внаслідок ДТП лише незначні пошкодження отримали три автомобілі. І все було б нічого (скільки такого трапляється на наших дорогах!), якби одним з учасників пригоди не виявився… працівник Прилуцької місцевої прокуратури Олександр Шкеть. Далі історія з пересічною аварією перетворилася в справжній детектив.
Спершу Шкеть умовляв не викликати поліцію, роз’їхатись і владнати все самим, бо він держслужбовець, і не хоче розголосу.
Все ж поліцейських викликали. І відразу старший сержант прилуцької поліції Юрій Круш почав пояснювати Шкетю, що він не дотримав безпечної дистанції руху, не вжив заходів для екстреного гальмування чи об’їзду перешкоди справа і допустив зіткнення з автомобілем, який завертав на стоянку, та ще одним автомобілем, що вже перебував на стоянці. Пояснював до тих пір, поки не взнав, що той є прокурором. І відразу почалися численні консультації телефоном, переговори «інкогніто».
Далі розповідає Віктор Криворучко:
– Про «особливу» увагу до даного ДТП і одного з його учасників свідчить те, що поліцейські, не склавши протокол про ДТП на місці події, чомусь супроводжували нас до страхової компанії «Оранта» і чекали там кілька годин, поки ми писали повідом¬лення про ДТП страховику. Весь цей час працівники поліції вели телефонні переговори з невідомими особами про подальші дії. Коли від’їжджали після медичного огляду, поліцейський Круш сказав, що їдемо складати протокол на місце ДТП. Але по дорозі йому зателефонували з відділу поліції, і він заявив, що хоче порадитись там (?!) і викличе нас із Шкетьом телефоном у відділ поліції. Так оформлення ДТП без потерпілих і значних пошкоджень техніки затягнулося з 10-ї ранку до майже 16-ї години. Коли я прибув у відділ поліції, Шкетя там не було. Круш почав складати протокол в актовому залі відділу поліції о 15 год. 15 хв. Не складав, а «состряпував». Незважаючи на заперечення, що вжиті були всі застережні заходи при заїзді на стоянку, він зациклився на тому, що «ввімкнутий лівий поворот не дає права на здійснення повороту»… Не важко здогадатися, що винним визнавався я, та ще й виходило, що саме я розбив дві машини, а не прокурор Шкеть, хоча той у своєму поясненні власноруч написав, що саме він «здійснив зіткнення з двома автомобілями».
Безперечну вину Шкетя підтвердив на місці ДТП, а потім і в судовому засіданні й свідок – водій третього автомобіля.
Вже четверте засідання в цій простій справі призначив Прилуцький міжрайонний суд. У справі, що не варта виїденого яйця, як говорять у районі. Залишається лише поспівчувати судді, який веде справу. Бо в нас же прокурів не судять!
На другому засіданні прокурор Шкеть попросив собі захисника. Отакої! А як же тоді інших людей він захищає?
Віктор Криворучко звернувся за допомогою до Чернігівського обласного прокурора. Але з прокуратури лист без розгляду – мовляв, прокуратура не здійснює нагляду за поліцією (те, що прокурор влип у непроцесуальні відносини, – її теж не хвилює), перенаправили до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Може, там все-таки розберуться, чому в Прилуках фабрикують протоколи про адмінпорушення з огляду на посади? Чи, може, журналісти не мають права «переїжджати» дорогу прокурорам?
Словом, схоже на те, що справа швидко не закінчиться. Бо прокурор каже, що в нього машина «вищого класу» і потребує дорожчого ремонту, ніж Криворучкова. Та хто б сумнівався!
Значить, аби в прокурора було «все в шоколаді», і він отримав страхові виплати, суд повинен в будь-якому разі визнати винним журналіста?..
А так хочеться вірити в торжество правосуддя. Хоча б в окремо взятому випадку.
В. ВАСИЛЕНКО.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.