Громадськість постійно контролює місця позбавлення волі
В рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи представники громадськості та члени спостережної комісії при Чернігівській міській раді провели тренінг “Посилення боротьби із жорстоким поводженням і безкарністю” на предмет здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених Чернігівської жіночої виправної колонії № 44.
У ході тренінгу представники прокуратури, громадськості та члени комісії разом з начальником управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області Олександром Доробалюком у супроводі начальника колонії Андрія Кирієнка побували в установі, зустрілися із засудженими та оглянули умови їх проживання, праці, організацію харчування, подивились, як реалізовується право на освіту, як задовольняються релігійні потреби, який санітарно-гігієнічний та протиепідемічний стан.
Під час відвідування швейних цехів, де засуджені викроюють та шиють на замовлення різноманітний спецодяг, гості поспілкувалися із працівницями, щоб довідатись про існуючі в них проблеми. Під час особистого спілкування від засуджених скарг на умови утримання та персонал установи не надходило.
Побували члени комісії і в побутових приміщеннях, де проживають підопічні установи, у пральні, бані, також їдальні, пекарні, де щодня засуджені випікають хліб для власних потреб.
В доброзичливій атмосфері представники громадськості та співробітники пенітенціарної служби України в Чернігівській області обмінялися думками щодо шляхів подальшого удосконалення роботи пенітенціарної системи, застосування умовно-дострокового звільнення до засуджених, які довели своє виправлення, та інших питань.
Підбиваючи підсумки, гості детально проаналізували стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення. За результатами засідання заступником голови спостережної комісії Київської облдержадміністрації Аллою Мукшименко було відзначено належний рівень норм забезпечення та умов утримання в установі, а також вона висловила постійну готовність у випадку необхідності надавати необхідну практичну допомогу.
Примітка: Спостережна комісія виконавчого комітету Чернігівської міської ради створена рішенням виконкому Чернігівської міської ради від 20 липня 2010 року № 161 “Про створення спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради”. Вона складається із 15 осіб, 5 – представники громадських організацій міста, 10 – представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію отримають ще 14 чернігівців 09:59
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 30 листопада затвердив чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.
Понад 123 мільйони гривень компенсації за пошкоджене житло та майже 70 сертифікатів: в області триває реалізація програми «єВідновлення» 09:52
Про стан реалізації в області державної програми «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та знищене житло, говорили сьогодні на брифінгу у медіацентрі ОВА.
Про підсумки Всеукраїнської програми ментального здоров’я -2023 — на розширеному засіданні Міжвідомчої координаційної ради 08:59
Крок за кроком в Україні загалом, та в Чернігівській області зокрема розвивається якісна система підтримки ментального здоров'я українців - Всеукраїнська програма «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською.

1 грудня - цей день в Україні та в світі 08:54
ДЕНЬ 646 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 646 RUSSIAN AGRESSION