Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 10:24:56

Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури щодо незаконності рішення місцевого суду

23.03.2017   07:52Агенцiя

Питання дотримання земельного законодавства перебуває на постійному контролі органів прокуратури області.

Так, у серпні 2016 року Бахмацькою місцевою прокуратурою пред'явлено позов в інтересах територіальної громади до фізичної особи про стягнення збитків за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Підставою пред'явлення позову стало фактичне використання з 2000 року фізичною особою земельної ділянки для здійснення підприємницької діяльності у центрі м. Бахмача без укладення договору оренди та сплати відповідних платежів до бюджету.

Під час розгляду справи в суді відповідачем заявлено зустрічний позов про визнання за ним права на постійне користування земельною ділянкою під об'єктом нерухомого майна у порядку правонаступництва.

Судом першої інстанції відмовлено у задоволенні позову прокурора та визнано за відповідачем право на постійне користування земельною ділянкою.

Послідовно відстоюючи правову позицію прокурором вказане рішення суду оскаржено в апеляційному порядку.

Враховуючи беззаперечність доводів скарги апеляційний суд області підтримав позицію прокуратури про грубе порушення судом першої інстанції вимог матеріального й процесуального права при розгляді зазначеної справи та 17.03.2017 незаконне судове рішення скасував.

При цьому ухвалив нове рішення про стягнення з власника нерухомого майна на користь місцевого бюджету 7 тис грн збитків за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів та відмовив у визнанні права фізичної особи на постійне користування земельною ділянкою у порядку правонаступництва.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії 10:11

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність" 10:03

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти 09:54

16 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів другої Інкубаційної програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Business Hub Chernihiv Region.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 червня травня по 8:00 17 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини