П’ятий Потяг Єднання України "Труханівська Січ" прибув на Чернігівщину
Волонтерський Агітпотяг «Труханівська Січ» в Чернігівській області здійснив першу зупинку в місті Бахмачі 20 березня.
Пасажири Потягу — школярі, студенти, волонтери, громадські діячі, активісти та військові. Загалом до області завітали близько 250 учасників Всеукраїнської акції.
У програмі перебування гостей: екскурсія по Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» в місті Батурині Бахмацького району; у селі Крути Борзнянського – покладання квітів до Меморіалу пам’яті Героїв Крут, молодіжний патріотичний флешмоб в рамках молодіжної акції «100 добрих справ до 100 річчя подвигу Героїв Крут», літературні читання.
Того ж дня Потяг прибув до Чернігова. У кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді учасників вітали заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш та голова ГО «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський.
— Невипадково Потяг Єднання України зробив зупинки саме в Батурині та Крутах. Ці місця мають велике значення для історичної пам’яті нашого народу. Упевнена, що молоде покоління, враховуючи досвід українського державотворення, зможе вивести Україну з кризи, і всі ми будемо жити в розвиненій європейській країні. Україна стане державою, в якій генії не тільки народжуються, а й реалізують увесь свій потенціал на благо Батьківщини, – зауважила Наталія Романова.
Співорганізатор Агітпотягу Олена Іванова повідомила, що наступного року також планується проведення подібної акції, і запросила всіх долучатися й надалі до всеукраїнського єднання.
Ніна Лемеш розказала про практичне втілення державної політики у сфері національно-патріотичного виховання в області. Вона зазначила, що минулого року витратили понад мільйон гривень з державного та обласного бюджетів на впровадження цільових виховних програм.
Детальніша інформація про патріотичні заходи в презентації Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА.
Довідково:
Всеукраїнська акція «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» започаткована за ініціативи 86 громадських та волонтерських організацій за підтримки Президента України в рамках реалізації програми з підтримки національної єдності.
Мета заходу – сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризації національної культури. Ініціатива спрямована на розвиток волонтерського руху, активізацію міжрегіонального співробітництва, посилення діалогу та зміцнення взаєморозуміння жителів різних регіонів держави у справі розбудови України.
Цьогорічна програма Потягу – подорож містами України з 9 по 24 березня. У заході беруть участь близько 350 дітей з усієї України. Найбільше учасників – з Донеччини та Луганщини. Молодь, яка піклується про своє майбутнє, їде налагоджувати прямий діалог з однолітками та вчитися спілкуванню з органами влади.
Реалізацію проекту розпочато з Києва. Учасників Потягу Єднання України також зустрічали мешканці Коростеня, Житомира, Умані, Кропивницького, Полтави, Харкова, Сум, Глухова. Після подорожі Чернігівщиною – у планах зупинка у Славутичі та Яготині.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32
З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.
5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19
П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.
Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54
29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.
Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.
Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17
У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.