Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 15:04:33

85 років з дня створення Державного науково-випробувального центру ЗСУ. ВІДЕО

09.03.2017   10:49Агенцiя

Виповнилося 85 років з дня створення Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України.

Цей підрозділ дислокується в Чернігові з весни 2014 року, коли він вийшов з окупованого Криму. Ювілейний для ДНВЦ 2017-й рік, імовірно, стане роком відродження аеродрому «Півці», на якому запланований ремонт злітно-посадкової смуги.

Це унікальний підрозділ – водночас і військова частина, і науковий заклад. Був створений 4 березня 1932 року як морська випробувальна станція, котра приймала на озброєння літаки для Військово-морських сил, в тому числі під час 2-ї світової війни.
Згодом фахівці брали участь у підготовці космонавтів, випробуванні будь-яких типів літальних апаратів і парашутів, авіаційних двигунів. У незалежній Україні підрозділ пережив дві реорганізації: в Державний авіаційний науково-випробувальний центр, потім – у ДНВЦ ЗСУ, тобто випробовує вже будь-яку зброю, техніку й спорядження для армії.

Навесні 14-го року під час російської окупації Криму ДНВЦ вийшов з півострова і з травня дислокується в Чернігові.

На цей рік запланована передача Центру аеродрому «Півці» і ремонт на ньому злітно-посадкової смуги з твердим покриттям.

За час дислокації в Чернігові на базі ДНВЦ проведено чотири всеукраїнських семінари за участю військових і представників підприємств.

За результатами цих заходів визначені державні замовлення на потреби оборонного комплексу. Семінари стосувалися форменого одягу й спорядження для військових, бронетанкової техніки, авіації і (окремо) виробництва безпілотних літальних апаратів.


Останні новини Чернігівщини

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них