Прокуратурою вжито заходи представницького характеру щодо повернення державі понад 290 га землі вартістю 5,3 млн. грн.
Органи прокуратури області постійно вживають системні заходи представницького характеру, спрямовані на припинення незаконного використання земель сільськогосподарського призначення.
Як встановлено, у грудні 2012 року Ніжинською районною державною адміністрацією із фізичною особою укладено 6 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею понад 290 га, вартістю 5,3 млн. грн. для ведення фермерського господарства.
Водночас намір використовувати землю за цільовим призначенням орендар не мав, оскільки того ж дня передав ділянки у суборенду іншому суб’єкту господарювання, в якому він був засновником.
З огляду на порушення процедури отримання земельної ділянки державної форми власності та з метою захисту інтересів держави Ніжинська місцева прокуратура звернулася до суду з позовами про визнання недійсними договорів оренди та суборенди.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.
Словацька підтримка для Чернігова: до міста доставили 26 генераторів 14:34
26 генераторів різної потужності Чернігів отримав завдяки донатам народу Словаччини. Сьогодні обладнання вже у місті й буде розподілене між підприємствами критичної інфраструктури, закладами медицини та освіти, а також структурними підрозділами міської ради, які надають допомогу населенню в умовах відключень електроенергії.
Як допомогти звільненим з полону та їхнім родинам адаптуватися без стресу та повторних травм говорили на тематичному семінарі-тренінгу 09:57
Людина, яка певний час перебувала в ворожому полоні, потребує як фізичної, так і психологічної реабілітації. Як допомогти їй адаптуватися, відновити психічне здоров’я та повернутися до цивільного життя – ключова тема сьогоднішнього семінару-тренінгу, що відбувся в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.
Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.