Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:52:56

Стихійні сміттєвози атакують ниви і городи

15.05.2012   09:55Агенцiя

Вічна” проблема несанкціонованих сміттєзвалищ щороку лише загострюється. Скільки про неї писано-переписано, а результат дорівнює нулю. До редакції найближчої газети завітав голова сільгоспкооперативу “Авангард” Володимир Прищепа і поділився наболілим.

Карати гривнею

Кілька разів протягом весни усі трудівники сільгоспкооперативу “Авангард” виходять на суботники. Окрім того, що впорядковують територію виробничих підрозділів, вони ще й прибирають від сміття лісосмуги, що прилягають до полів господарства.

– Під час обідньої перерви механізатори можуть посидіти у холодку, кухарі нашої їдальні вивозять їм гарячі страви, отож куди приємніше поїсти на зеленій траві, аніж у бруді, – каже Володимир Прищепа. – У нашому господарстві укладено колективний договір, за яким той, хто чимось провинився під час роботи, сплачує штраф або відпрацьовує певну кількість годин безкоштовно. Щось подібне треба запровадити і до тих, хто домашній непотріб везе не на сміттєзвалище, а куди заманеться.

Депутат районної ради від Партії регіонів Володимир Прищепа вважає, що для вирішення цієї проблеми треба ухвалити жорсткі рішення.

– Можливо, це питання варто винести на чергову сесію районної ради, – розмірковує керівник “Авангарду”, – бо років через 10 – 20 наші нащадки не побачать ні чистої води, ні зеленої трави. Тут повно роботи і санепідемстанції, і дільничним інспекторам міліції, і депутатам. Якщо спіймали на гарячому того, хто вивіз сміття у лісосмугу, до річки, на поле чи в ліс, слід обов’язково до такого порушника вжити заходів – покарати його громадськими роботами або нехай викладе з гаманця кругленьку суму. Вдруге, думаю, таким “природолюбам” не спаде на думку повторити цей хибний шлях.

Ще Володимир Федорович пропонує зі штрафів, які платитимуть порушники, утворити спеціальний фонд, кошти якого використовувати на матеріальну підтримку нужденних та багатодітних родин.

Аби куди вивезти

– На полі, де росте конюшина, помітив величезну купу різного непотребу, – розповідає Володимир Прищепа. – Роздивився, покликав дільничного інспектора міліції. Разом ми дізналися адресу, звідки це сміття прибуло на поле.

Виявилося, кілька сімей з вулиці Ватутіна попросили знайомого тракториста, аби він вивіз побутове сміття кудись подалі від їхніх осель. Що той і зробив.

– Я зустрівся з тими жителями вулиці, – каже Володимир Федорович, – пообіцяв надати їм трактора з причепом, аби вони самотужки прибрали своє сміття з поля.

Іншого разу голові ск “Авангард” вдалося попередити скидання непотребу поблизу літньої ферми у напрямку Данилівки.

– Таксисти – батько і син – привезли сміття у причепі автівки і хотіли скинути його у зеленому масиві, – розказує Володимир Федорович. – Я під’їхав до них, витяг з гаманця десять гривень, даю їм і кажу, що плачу тільки за те, аби вони відвезли непотріб туди, куди треба – на сміттєзвалище. Чоловіки грошей не взяли і сміття біля білокорих берізок не залишили.

Один, кажуть, у полі не воїн, а громада – велика сила. І таке зло, як стихійні сміттєзвалища, подолати дружному гурту під силу.

http://nslovo.com/blog/styhijni-smittjevozy-atakuyut-nyvy-i-horody

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.