Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 03:37:36

Відсьогодні у Чернігові розпочинається прийом пропозицій бюджету участі на 2018 рік

01.03.2017   11:35

З 1 березня у Чернігові розпочинається прийом пропозицій (проектів) громадського бюджету (бюджету участі) на наступний бюджетний рік.

Громадський бюджет реалізується в нашому місті третій рік поспіль і має на меті залучення чернігівців  до розподілу частини коштів міського бюджету. Окрім того, його впровадження дозволяє  розширити діалог влади і громади, максимально враховувати думку жителів міста у частині формування міського бюджету.

Як і минулого року, прийом проектних пропозицій від жителів міста здійснюється відділом звернень громадян міської ради.

Пропозиції громадян перевірятимуться фахівцями профільних структурних підрозділів міськради (на реалістичність, можливість реалізувати проект впродовж року) і будуть направлені на загальноміське голосування, яке проводитиметься восени поточного року. Проекти-переможці будуть втілюватися у 2018 році.

Положенням про громадський бюджет визначено, що на пропозиції (проекти) чернігівців у бюджеті Чернігова на 2018 рік передбачається 1% від загальноміського бюджету. Половина коштів прередбачена на капітальні видатки і половина – на поточні.

Зокрема, на реалізацію проектів - переможців минулого року у міському бюджеті міста Чернігова на 2017 рік виділено 6,4 млн грн.

Бюджет участі надає можливість громадянам - жителям міста Чернігова вирішити важливі, на їх переконання, проблеми свого двору, вулиці, мікрорайону або навіть міста.

Чернігів став першим містом в Україні у впровадженні громадського бюджету в 2015 році.  Тоді проект реалізувався у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD). До реалізації цього проекту в Україні разом з Черніговом були залучені також Черкаси і Полтава.

Уся детальна інформація про умови та реалізацію проекту розміщена на сайті Чернігівської міської ради у розділі "Громадський бюджет".


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.