Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:56:00

Назад до армії

15.05.2012   07:44

Чернігівський обласний військовий комісаріат два тижні працюватиме за штатом військового часу.

11 травня, у Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання. До навчань залучили комісаріати Чернігова, Ніжина, Мени та Козельця. На збір призвали 150 військовозобов'язаних,  із яких сформували військові підрозділи.

Навчання має на меті дослідницькі цілі: серед яких розробка нових перспективних штатних структур для військових комісаріатів в контексті майбутнього реформування Збройних Сил України.

- Система військових комісаріатів сьогодні потребує докорінних змін, - наголосив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров. - Давно відійшли в минуле поняття про багаточисельні армії. Водночас змінилася і тактика військових дій у збройних конфліктах сучасності. Відтак, державі потрібна дієва структура військкоматів, яка буде здатна у короткий термін сформувати не чисельні, але високопрофесійні військові частини, здатні до виконання завдань за призначенням.

За словами генерала, система військових комісаріатів має низку проблем, що потребують вирішення на державному рівні. Результати навчання детально проаналізують. Відповідно, будуть розроблені проекти правових актів щодо оптимізації структури військкоматів в Україні.

На збори залучили працівників як державних, так і цивільних установ. Серед них бізнесмени, менеджери, держслужбовці і, навіть, безробітні, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. За участь у навчанні кожному буде нарахована середня заробітна платня по регіону.

- Серед головних задач навчання - підвищення знань військовозобов'язаних з предметів бойової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного військкомату полковник Костянтин Нікулін. - Тиждень з ними проведуть теоретичні заняття, а на заключному етапі зборів відбудеться практична фаза у польових умовах.

Капітан запасу Ігор Грищенко працює кореспондентом в одній із місцевих газет. Повістка до військкомату йому прийшла місяць тому. Відсьогодні його призначили командувати взводом вузла зв'язку. Відтепер у його підпорядкуванні 28 чоловік.
- Зранку нас відразу переодягли у військовий однострій, видали екіпірування та протигази, - розповів офіцер. - Потім сформували підрозділи за призначенням та довели порядок проведення навчань. Два тижні займатимуся за спеціальністю: командуватиму зв'язківцями.

Робочий день військовозобов'язаних під час збору триватиме з восьмої ранку до сьомої вечора. Щодня армійські кухарі готуватимуть для них гарячі обіди з кількох страв, але цивільні справи для них не закінчаться, адже нучуватимуть вони вдома.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.