Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 18:08:42

Назад до армії

15.05.2012   07:44

Чернігівський обласний військовий комісаріат два тижні працюватиме за штатом військового часу.

11 травня, у Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання. До навчань залучили комісаріати Чернігова, Ніжина, Мени та Козельця. На збір призвали 150 військовозобов'язаних,  із яких сформували військові підрозділи.

Навчання має на меті дослідницькі цілі: серед яких розробка нових перспективних штатних структур для військових комісаріатів в контексті майбутнього реформування Збройних Сил України.

- Система військових комісаріатів сьогодні потребує докорінних змін, - наголосив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров. - Давно відійшли в минуле поняття про багаточисельні армії. Водночас змінилася і тактика військових дій у збройних конфліктах сучасності. Відтак, державі потрібна дієва структура військкоматів, яка буде здатна у короткий термін сформувати не чисельні, але високопрофесійні військові частини, здатні до виконання завдань за призначенням.

За словами генерала, система військових комісаріатів має низку проблем, що потребують вирішення на державному рівні. Результати навчання детально проаналізують. Відповідно, будуть розроблені проекти правових актів щодо оптимізації структури військкоматів в Україні.

На збори залучили працівників як державних, так і цивільних установ. Серед них бізнесмени, менеджери, держслужбовці і, навіть, безробітні, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. За участь у навчанні кожному буде нарахована середня заробітна платня по регіону.

- Серед головних задач навчання - підвищення знань військовозобов'язаних з предметів бойової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного військкомату полковник Костянтин Нікулін. - Тиждень з ними проведуть теоретичні заняття, а на заключному етапі зборів відбудеться практична фаза у польових умовах.

Капітан запасу Ігор Грищенко працює кореспондентом в одній із місцевих газет. Повістка до військкомату йому прийшла місяць тому. Відсьогодні його призначили командувати взводом вузла зв'язку. Відтепер у його підпорядкуванні 28 чоловік.
- Зранку нас відразу переодягли у військовий однострій, видали екіпірування та протигази, - розповів офіцер. - Потім сформували підрозділи за призначенням та довели порядок проведення навчань. Два тижні займатимуся за спеціальністю: командуватиму зв'язківцями.

Робочий день військовозобов'язаних під час збору триватиме з восьмої ранку до сьомої вечора. Щодня армійські кухарі готуватимуть для них гарячі обіди з кількох страв, але цивільні справи для них не закінчаться, адже нучуватимуть вони вдома.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».