Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 13:56:25

Прокурором в суді доведено вину місцевих жителів у замаху на вбивство працівників поліції

16.02.2017   07:36

Прокуратурою області забезпечено підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні щодо трьох осіб у вчиненні ними замаху на крадіжку (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України), замаху на вбивство працівників поліції (ст. 348 КК України) та відкритому викраденні табельної вогнепальної зброї (ч. 1 ст. 262 КК України).

З метою забезпечення кримінальної відповідальності обвинувачених, які вчинили інкриміновані злочини, прокурорами суду надано комплекс належних, допустимих та беззаперечних доказів, що доводять їх вину в повному обсязі.

Як встановлено, у травні 2016 року обвинувачені, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, за попередньою змовою з метою викрадення чужого майна, вдвох проникли до приміщення однієї з квартир по вул. 1-го Травня у  м. Чернігові, інший – залишився осторонь для попередження про можливу небезпеку. Однак злочинний намір не довели до кінця, оскільки були помічені мешканцем будинку, який і викликав працівників поліції.

Обвинувачені усвідомлюючи, що переслідуються працівником правоохоронного органу, задля уникнення затримання умисно, з метою вбивства нанесли поліцейському удари, в тому числі й канцелярським ножем в обличчя та інші частини тіла, спричинивши потерпілому тілесні ушкодження. Під час сутички у поліцейського було викрадено зброю. 

В подальшому, використовуючи викрадений пістолет, один із обвинувачених, з метою уникнення затримання та спроби втечі, здійснив п’ять пострілів у поліцейських.

Не реалізувавши злочинні наміри зловмисники були затримані правоохоронцями на місці вчинення злочинів.

Ухвалюючи рішення колегія суддів Деснянського районного суду  м. Чернігова погодилася із принциповою позицією прокурорів щодо призначення обвинуваченим покарання, пов’язаного із реальним позбавленням волі.

Вироком суду від 06.02.2017 одного з обвинувачених за замах на крадіжку (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України) засуджено до 3 років позбавлення волі, іншого  за замах на крадіжку та замах на вбивство працівників поліції  (ст. 348 КК України) – до 11 років позбавлення волі.

Третього обвинуваченого засуджено до 12 років позбавлення волі за замах на крадіжку, замах на вбивство працівників поліції та відкрите викрадення табельної вогнепальної зброї (ч. 1 ст. 262 КК України). Водночас, враховуючи невідбуту частину покарання за попереднім вироком, остаточно засуджено на термін – 13 років та 4 місяці. 


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.