Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 14:55:56

Продовжується робота по дослідженню стану річки Остер та виявленню можливого її забруднення

08.02.2017   12:42

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області відібрано проби води річки Остер біля Київського шосе, нижче смт. Козелець.

За результатами досліджень зафіксовано перевищення гранично-допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення по залізу загальному у 1,9 рази, азоту амонійному у 1,6 рази та азоту нітритному у 3,0 рази. Результати досліджень додаються.

Комунальне підприємство «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» надало запит до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області з проханням в рамках законодавства провести перевірку підприємства в частині експлуатації комплексу очисних споруд та дотримання встановлених гранично-допустимих скидів.

Державною установою «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» на виконання протоколу № 1 засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області щодо ситуації на р. Остер від 26 січня 2017 року здійснено дослідження води річки Остер на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, в точках: вище та нижче впадіння річки В'юниці, за мостом дороги Ніжин – Прилуки, вище та нижче міста Козелець, вище та нижче міста Остер, гирло річки Остер та річки В'юниця, вище та нижче скиду з очисних споруд Комунального підприємства «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства». Дослідження здійснювали Ніжинський міськрайонний та Козелецький міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

За результатами проведених досліджень встановлено, що санітарно-хімічні та мікробіологічні показники не перевищували допустимих, окрім вмісту заліза в окремих точках. Враховуючи, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.01.2016р. № 94-р «Про визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, актів санітарного законодавства» СанПіН № 4630-88 «Санітарні правила і норми охорони поверхневих вод від забруднення» втратив чинність з 01.01.2017р. результати досліджень надаються без відповідних висновків.   


Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА

Останні новини Чернігівщини

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них