Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 15:20:50

У Десну випустили стерлядь

12.05.2012   08:02Агенцiя

Сорок тисяч мальків цієї риби сімейства осетрових минулого тижня запустили у Десну поблизу Макошине.

За інформацією старшого державного інспектора «Чернігівдержрибохорони» Валерія Примачка, у нинішньому році вже втретє проведено зариблення Десни стерляддю. Неподалік Сосниці випустили у водойму 30 тисяч мальків, стільки ж – у Чернігові і 40 тисяч мальків – у Макошине. Зариблення проводиться відповідно до державної програми. До речі, один мальок стерляді коштує п’ять гривень.

Стерлядь – досить екзотична для нашої місцевості риба, хоча інколи рибалкам таки вдавалося її вполювати.
Як пояснює Валерій Примачок, стерлядь веде донний спосіб життя. Харчується вона рештками тварин, рослин, мікроорганізмами, тож є природним водоочисником. Хижаки стерляді не страшні. Статево­зрілою стає через чотири (самці) та шість (самки) років.

Ловити цю рибу заборонено, адже її занесено до Червоної книги України. За кожний виловлений екземпляр – штраф 1700 гривень. Хоча у перспективі стерлядь, запущену у Десну, можливо, будуть виловлювати промисловим способом.

"Наше слово"

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини