Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 04:17:05

У Чернігові розроблені Порядок обстеження багатоквартирних будинків і Програма для їх капітального ремонту в разі нестворення ОСББ

26.01.2017   09:22Агенцiя

Сьогодні в Чернігові багато мешканців звертаються до міської влади з приводу обстеження технічного стану їх будинків. Проте, нормативний документ, який визначає порядок таких обстежень, затверджений ще Радою міністрів УРСР і стосується виключно державного житлового фонду, який зараз вже практично відсутній.

Аби  хоча б на локальному міському рівні заповнити цю нормативну прогалину і мати механізм для дій у випадках, коли будинок, можливо, почав руйнуватися і потребує порятунку, Управлінням ЖКГ міської ради спільно з депутатами розроблений Порядок виявлення, обстеження та вжиття відповідних заходів щодо усунення дефектів технічного стану багатоквартирних жилих будинків у м. Чернігові. Він виноситься на розгляд сесії міської ради, засідання якої відбудеться сьогодні.

Ним затверджується механізм обстеження житлового будинку, зокрема, в разі звернення громадян до житлової організації. При цьому в документі чітко розписано, хто, в які строки, що саме і як зобов’язаний зробити у випадку такого звернення. Зокрема, в яких випадках створюється комісія для обстеження будинку, куди в установленому порядку залучаються фахівці проектних, науково-дослідних та інших організацій.

Проте, потрібно розуміти, що відповідно до чинного законодавства висновок комісії, зроблений в результаті обстеження будинку, не має зобов’язуючого характеру. Завдання житлової організації після отримання висновку – своєчасно і максимально об’єктивно проінформувати мешканців. Якщо у висновку йдеться про те, що дім не відповідає санітарним і технічним вимогам, то наступним етапом має бути проведення – за згодою мешканців - експертизи технічного стану жилого будинку спеціалізованою організацією. Вартість проведення такої експертизи – від 70 тис. грн.

Представляючи проект цього документу на засіданні виконавчого комітету міської ради, начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц акцентував увагу на наступному:

- Якщо експертна організація визначає, що будинок потребує ремонтних робіт для того, щоби його стан не погіршувався, то житлова організація скликає загальні збори і людям пропонуються 3 варіанти вирішення цього питання. Перше – створення ОСББ і участь у Програмі  сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки (відомій як «Програма 80/20, де 80% платить міський бюджет, а 20 – мешканці через ОСББ як юридичну особу). Другий варіант – реалізація Закону України «Про приватизацію». Це значить, подавати звернення власників до міської ради і йти по таблиці з відповідної Постанови Кабінету Міністрів, там чітко все виписано. І третій варіант – якщо люди не хочуть вважати себе ні власниками, ні співвласниками, то їм пропонується просто зібрати кошти й провести ремонт. 20% від цього буде фінансуватися за рахунок міського бюджету.

Третій варіант можливий у випадку, якщо 26 січня депутати Чернігівської міської ради підтримають проект міської Програми сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2017-2019 роки, в якій передбачений такий порядок.


Довідково:

За даними Управління житлово-комунального господарства, в місті Чернігові налічується близько 1200 багатоквартирних будинків, термін експлуатації яких перевищує 40 років. Серед них більше 100 будинків – старіші за 100 років. І кількість житлового фонду, термін експлуатації якого перевищує встановлені нормативи, постійно збільшується.

Всього ж у Чернігові на балансі комунальних підприємств перебувають  1 750 житлових будинків загальною площею понад  3 000 000 кв. м. І, як відомо, капітальний ремонт цього житла вже дуже багато років поспіль не входить у тариф за надання житлово-комунальних послуг.



Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.