Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 18:51:02

Чернігівський онкодиспансер опрацьовує питання cвого перейменування

20.01.2017   08:08Агенцiя

Новий статус збільшить можливості надання онкохворим кваліфікованої медичної допомоги.

Наразі розглядається питання щодо перейменування комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» у комунальну установу «Чернігівський обласний клінічний онкологічний центр», що відповідає вимогам наказу МОЗ України. Про це сповістив головний лікар закладу Валерій Зуб.


Навіщо міняти

Реорганізація системи охорони здоров’я в Україні передбачає автономізацію закладів охорони здоров’я, а також поступовий перехід системи від «онкологічних диспансерів» до спеціалізованих «регіональних онкологічних центрів».

Диспансер (фр. dispensaire, походить від лат. dispenso «розподіляю») – спеціальний лікувально-профілактичний медичний заклад, що надає медичну допомогу певним групам населення та здійснює систематичний нагляд за станом їхнього здоров'я.

Основним завданням онкодиспансерів є прийом та надання кваліфікованої медичної допомоги (амбулаторної та стаціонарної) хворим на злоякісні новоутворення, з передпухлинною патологією та з підозрою на злоякісне новоутворення. Диспансери виконують функції та завдання вторинного рівня надання медичної допомоги.

Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або за невідкладних випадківі не включає високоспеціалізовані та високотехнологічні стаціонарні медичні послуги, що належать до третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

У той же час Чернігівський обласний онкологічний диспансер є високоспеціалізованою медичною установою третинного рівня надання медичної допомоги – має у своєму розпорядженні високотехнологічне обладнання, надає високоспеціалізовані послуги при складних медичних проблемах– при тому, що залишається диспансером.

Отже зміна назви «онкодиспансер» на «обласний клінічний онкологічний центр»обумовлена потребою приведення у відповідність назви до функцій та завдань, які виконуються закладом.

− На сьогодні, окрім диспансеризації та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги, у закладі надається високоспеціалізована лікувально-діагностична стаціонарна допомога пацієнтам, що мають злоякісні та доброякісні утворення, гематологічним хворим. Ми надаємо медичну допомогу пацієнтам як нашої області, так і з інших регіонів.

Отже, функції та завдання, які виконує онкодиспансер, за обсягом та змістом значно перевищують ті, що визначені нормативно-правовими актами для онкологічного диспансеру, – прокоментував головний лікар Валерій Зуб.


Потужні кроки

На даний час Чернігівський обласний онкодиспансер є провідним закладом регіону, в якому в повному обсязі здійснюється високоспеціалізоване комбіноване та  комплексне лікування хворих. Наявні матеріально-технічні, технологічні та кадрові ресурси закладу дозволяють застосовувати унікальні методики лікування та діагностики злоякісних та доброякісних новоутворень. А також здійснювати моніторинг онкоепідеміологічної ситуації в області та впроваджувати низку заходів щодо її подолання.

У відділеннях закладу проводяться наукові та клінічнідослідження, впроваджуються сучасні технології діагностики та лікування, проходятьнауково-практичні конференції, семінари тощо.

Один із потужних кроків – із листопаду 2016 року онкодиспансер є клінічною базою кафедри Національної медичної академії ім. П. Л. Шупика.
Найближчим часом у закладі передбачається проведення заходів щодо оптимізації ліжкового фонду, відкриття сучасних відділень (променевої терапії, превенції (від лат. рraeventio – «попереджаю») онкологічних захворювань, малоінвазивних методів діагностики та лікування, паліативної допомоги, молекулярної генетики, діяльністьяких також виходить за межі функцій «диспансеру» у загальноприйнятному розумінні.


Висновки

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, у громади повинно бути розуміння, що вся ця низка змін в онкодиспансері – ніщо інше як можливість вийти медустанові на більш високий рівень надання онкологічної допомоги як в регіоні, так і в Україні, і тільки збільшить можливості пацієнта щодо вчасної діагностики та кваліфікованого лікування.


До уваги!

За даними 2016 року, онкологічна захворюваність у Чернігівській області становить 369,2 на 100 тисяч населення (по Україні – 360), що доводить належність регіону до числа областей із високим рівнем показника.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.