Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 13:29:36

Ситуацію в судах змінить не лише реформа, але й небайдужість громадськості

26.12.2016   13:54Агенцiя

У квітні 2014 р. прийнятий закон “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, у лютому 2015-го - “Про забезпечення права на справедливий суд”. Коментарі зайві. Нині рівень недовіри українців до судів просто зашкалює. За різними джерелами він становить від 69 до 81 відсотка.

Реформа судової системи необхідна. Так вважають 46 відсотків українців, і стільки ж респондентів підтримують радикальні зміни в судах. 

Наскільки зміни до Конституції і нова редакція закону “Про судоустрій і статус суддів” реформують судову систему значною мірою залежить і від позиції громадськості. 

Тож громадські організації «Народні збори» та «Чернігівська правозахисна спілка» виступили ініціаторами обговорення на тему: «Чи змінить судова реформа ситуацію в чернігівських судах?».

Регіональний координатор кампанії «Чесно. Фільтруй суд» Тетяна Романова презентувала судову реформу.  До розмови активно долучилися представники громадських організацій «Народний антикорупційний нагляд», «Єдність», Чернігівська обласна організація підприємців-роботодавців «Чернігівщина», адвокати, юристи та громадські активісти. 
Апеляційний суд Чернігівської області представляв заступник керівника апарату Юрій Дубина, Новозаводський районний суд – консультант Юлія Боровичова. Деснянський районний суд запрошення проігнорував.

Всі учасники засідання мають досвід співпраці з судами, тому їхні  виступи були  емоційними, але найголовніше – кожен надавав пропозиції, як змінити законодавство та ситуацію в судах на краще. Адже судова реформа покликана гарантувати верховенство права. І кожен громадянин – учасник судового процесу – має бути впевненим, що суддя винесе неупереджене рішення.

Громадськість категорично висловилася проти довічного призначення суддів. І пропонуватиме законодавцям механізми відкликання суддів, які приймають неправомірні рішення. 

Голів судів має обирати громада. А щодо їхніх нібито обмежених повноважень громадськість виявилася прискіпливою. Аналітична робота щодо прийнятих суддями рішень не повинна залишатися лише статистикою, а має бути інструментом для підвищення відповідальності служителів Феміди. На жаль, представники судів констатували, що на Чернігівщині не було жодного випадку, коли б голова суду поскаржився на роботу судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
 
Щодо підвищення зарплат суддів думка одностайна – винагорода в 75 мінімальних зарплат аж ніяк не стане механізмом викорінення корупції. Тим більше, що єдине обґрунтування законодавців – щоб судді не брали хабарів – виглядає абсурдним і є відвертим знущанням на фоні злиденного життя українців і процвітання корупції.
 
Напрошується запитання: «А чому б не дати 120 тисяч гривень зарплати медсестрі, щоб не крала йод та бинти?!».   
Висловлені ініціативи законодавчих змін, щоб робота суддів стимулювалася за рейтинговою системою. Недоцільним є і довічне утримання суддів – переконана громадськість.

Вища кваліфікаційна комісія суддів проводитиме атестацію.
 
Рух «Чесно. Фільтруй суд»  запропонував громадськості надавати об’єктивну інформацію щодо статків та майна суддів Чернігівщини, а також прийняття ними неправомірних рішень. Така інформація буде розміщена на загальнодоступному сайті. Громадськість зі свого боку ініціюватиме, щоб атестація суддів проводилася відкрито. 

Засідання з розгляду скарг на дії суддів – також.

Законодавчого врегулювання потребує й інститут присяжних – необхідно розширити повноваження і передбачити відповідальність.

Щодо повноважень тих, хто захищає свої права в суді, запропоновано надати можливість автоматичного відводу судді, а також не допустити, щоб у ході реформування судової та адвокатської систем  людину позбавили вибору – хто захищатиме її права.

Учасники засідання обрали комісію, яка опрацює законодавчі ініціативи. А до участі в наступному засіданні будуть запрошені й народні депутати.
Ситуацію ж в судах змінить не лише реформа, але й небайдужість громадськості.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини