Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 09:10:24

Чернігівські хірурги вміють лікувати кісткові метастази

24.12.2016   10:08Агенцiя

У Чернігові 22 грудня увага медичної спільноти була зорієнтована на новації, що дійсно здатні протистояти раку.

Саме про це йшлося під час медичної конференції «Сучасні методи діагностики та лікування кісткових метастазів», яка відбулася за підтримки фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм».

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, тема – вкрай болісна, адже метастазне враження кісткової системи характерно для пацієнтів, що мають 4-у стадію онкозахворювання, такі хворі прикуті до ліжка, потребують знеболення наркотичними препаратами, адже мають значно виражений больовий синдром.

І якщо ще декілька років тому лікування пацієнтів із такою недугою обмежувалося знеболенням, то на сьогодні медицина вже зробила значний крок вперед − вже майже рік в онкодиспансері здійснюється хірургічне лікування таких хворих.

Під час операції пацієнту видаляють метастазно вражені кістки й замінюють їх протезами. Операції – надскладні технічно. Втім досвід чернігівських онкологів у співпраці з хірургами інших регіонів складає вже більше 10 операцій, які значно покращили якість життя пацієнта: людина може ходити, залишається соціально адаптованою.

– Головна мета нашого заходу полягає не тільки у висвітленні проблеми, а й в акцентуванні уваги на тому, що на сьогодні є дієві способи її вирішення. Вже є хірурги, які досконало володіють технікою проведення оперативних втручань такого профілю, вже є пацієнти, яким вдалося покращити якість життя. На жаль, в Україні ще не так багато онкологічних закладів, які б займалися оперативними втручаннями такого профілю. Сьогодні я можу сказати, що наш онкодиспансер – у цьому переліку,  – зазначає головний лікар.

Окремим акцентом зустрічі постала проблема лікування пухлин хребта та метастазів.  Як стверджують онкологи, такі випадки локалізації раку досить часті.  В Україні вже є дієві методики. Найближчим часом вони будуть впроваджені і в Чернігівському онкодиспансері.

У подальших планах чернігівських онкологів – створення профільного відділення на базі онкодиспансеру.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини