Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС вшановано у Чернігові. ФОТО
В обласному центрі відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Слова вдячності ліквідаторам та їхнім родинам, які заплатили своїм здоров'ям та життям виконуючи рятувальні роботи на зруйнованому Чорнобильському реакторі, будуючи саркофаг, рятуючи сотні тисяч життів які зробили все залежне аби захистити Україну і Європу від радіаційної біди.
Керівники області, представники Чорнобильських громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, громадськість міста хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять мужніх співвітчизників, які виконували аварійні роботи на Чорнобильській атомній електростанції.
Богослужіння провів настоятель храму Святої Великомучениці Катерини протоієрей Роман Кіник.
Цього ж дня відбулися урочистості в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм і кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, де пройшов показ документального фільму про Чорнобильську трагедію, а також в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського бажаючи мали можливість переглянути постійно діючу тематичну експозицію.
Друзі, уважно вдивіться в ці обличчя. Це вони тоді захистили нас від невидимого ворога. Дякуючи воля вони і понині живуть поряд з нами. В області проживає більше 76 тисяч постраждалих громадян внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них понад 9 тисяч — ліквідатори, серед яких 2,5 тисячі осіб з інвалідністю. То ж завжди пам’ятайте цих мужніх людей!
Фоторепортаж Віктора Кошмала.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.










