Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 11:02:19

За позовом прокурора збільшено орендну плату за використання сільськогосподарських земель

14.12.2016   13:18

Органами прокуратури області забезпечено своєчасне та оперативне реагування та проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Як встановлено прокурорами, незважаючи на зміни, внесені Податковим кодексом України, відповідно до яких орендна плата за використання сільгоспугідь не може бути меншою 3% від їх нормативно-грошової оцінки, окремі орендарі не внесли зміни у відповідні договори та продовжували сплачувати за використання таких земель значно менші кошти.

Так, одним з фермерських господарств в межах Ріпкинського району за договором оренди з 2012 року використовувалося 82 га сільськогосподарських земель вартістю майже 1,3 млн грн зі сплатою орендних платежів 16 тис грн в рік, що складало 1,3 % від нормативної грошової оцінки ділянки.

На вимогу Головного управління Держгеокадастру в області договір оренди у відповідність до законодавства щодо збільшення розміру плати суб’єктом господарювання не приведено.

Враховуючи наведене, прокуратурою області подано відповідний позов з вимогою внесення відповідних змін до умов договору в судовому порядку.

Господарським судом області підтримано позицію прокуратури та позов задоволено. Відтепер замість 16 тис грн до місцевого бюджету надходитиме щорічно втричі більше коштів – майже 51 тис грн.

У поточному році судами вже розглянуто більше 10  аналогічних позовів прокурорів вказаної категорії, завдяки яким до місцевих бюджетів додатково надійде понад 300 тис грн.

Робота з цих питань триває.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.