Активісти виявили де найбільше корупційних зловживань на місцевому рівні
13 грудня в прес-клубі Просвіта відбувся прес-брифінг Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».
Представник руху в Чернігівській області Сергій Старченко оприлюднив результати проведеної роботи Руху та поділився планами на наступний рік.
Представники руху виявляли факти політичної корупції в місцевих радах усіх рівнів по всій Україні, потім за допомогою юристів “Центру політичних студій та аналітики “Ейдос” готували відповідні запити та надсилали їх до Генеральної прокуратури та керівні органи партій які представляли на місцях фігуранти запитів. З початку своєї роботи до прокуратури було надіслано близько 200 повідомлень з усіх куточків України.
Фігурантами скарг Руху “Під контролем” стали
-70 депутатів міських рад;
- 19 депутатів обласних рад;
- 62 чиновника різних органів місцевого самоврядування;
- 9 очільників комунальних закладів як то лікарні чи школи;
- 6 директорів комунальних підприємств;
- 5 голів сільрад.
Деякі посадові особи здійснювали по кілька порушень одразу, тому по ним подавались кілька скарг.При цьому, в корупційних скандалах були замічені представники всіх партій, як провладних так і опозиційних. Як націоналістичних так і екс-регіоналів.
Серед порушень домінують наступні:
- виділення земельних ділянок фірмам депутатів чи їх родичам:
- виділення комунальних приміщень фірмам депутатів чи їх родичам;
- порушення тендерного законодавства;
- службові підроблення документів:;
- конфлікт інтересів - беруть на роботу під своє керівництво власних родичів, встановлюють собі додаткові надбавки.
За скаргами руху було порушено понад 50 кримінальних проваджень. При цьому Чернігівський координатор Руху “Під контролем” Сергій Старченко зауважив – “Зараз в Україні більшість політиків безвідповідальні і тому потребують особливого громадського контролю. Тільки моніторинг бюджетних видатків та чиновницьких статків з регулярними скаргами в правоохоронні органи здатен виховати політичну еліту.”
Що до фінансування партій він також зазначив що “Сьогодні партії отримують гроші з бюджету України тафактично являються найнятими організаціями, які обслуговують платників податків. Вони повинні самостійно очищатися тому мибудемо вимагати щоб партії почали використовувати імперативний мандат.”
Всеукраїнський рух є відкритим до співпраці та запрошує усіх небайдужих громадян та активістів приєднатися та повідомляти про відому їм інформацію стосовно наявності корупційних ризиків у діяльності тих чи інших місцевих політиків.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина отримає 487,2 млн грн від уряду для підготовки до наступної зими в межах Плану стійкості регіону 12:48
Під час візиту Прем’єр-міністерки Юлії Свириденко на Чернігівщину минулого тижня начальник ОВА В’ячеслав Чаус представив План стійкості області.
Допомога сім’ям загиблих Захисників України та чернігівцям із пошкодженим житлом: чергові виплати 12:27
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення у рамках міських соціальних програм, що направлені на підтримку чернігівців, які постраждали внаслідок російської військової агресії.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 11:46
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Чернігів отримав 15 одиниць спецтехніки для екстреного відновлення в межах спільного проєкту з JICA 11:24
Українські громади продовжують посилювати технічну спроможність для ліквідації наслідків обстрілів у межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції.
На Чернігівщині у найбільшому в Україні лісовому селекційно-насіннєвому центрі офіційно запустили лінію висіву 11:06
У Горбачівському лісництві ДП «Ліси України» в Кіптях працює Чернігівський лісовий селекційно-насіннєвий центр.