Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 02:13:03

"Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку суспільства"

06.12.2016   09:43Агенцiя

Під такою назвою проведений круглий стіл у переддень Дня місцевого самоврядування, у Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, Ольга Хоніч зазначила, що «реформа місцевого самоврядування спрямована на сталий розвиток місцевих громад, адже чим успішніше розвиватимуться окремі територіальні громади, тим більш успішною буде наша держава».

Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій Володимир Бойко до уваги присутніх представив презентацію щодо модернізації системи територіальної організації влади. Він також коротко ознайомив з європейським досвідом розвитку місцевого самоврядування. 

На його переконання, реформа місцевого самоврядування – це найбільш комплексна реформа у країні, адже немає такої сфери життя в країні, яку б вона не зачіпала. Реформа передбачає докорінну зміну системи влади в країні на основі розвитку самостійних самоврядних територіальних громад.

Під час круглого столу обговорені питання щодо залучення громади до вирішення питань місцевого самоврядування, розвитку бібліотек як центрів активності громади та інші. Також для учасників круглого столу був продемонстрований фільм «Українські голови в Баварії».

Під час обговорення позитивних досягнень реформи місцевої влади та її недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування потрібно дотримуватися більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, визначеному в Європейській хартії. Крім того, для ефективного здійснення місцевого самоврядування необхідна також достатня фінансова самостійність громад. Таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.