Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 10:08:11

"Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку суспільства"

06.12.2016   09:43Агенцiя

Під такою назвою проведений круглий стіл у переддень Дня місцевого самоврядування, у Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, Ольга Хоніч зазначила, що «реформа місцевого самоврядування спрямована на сталий розвиток місцевих громад, адже чим успішніше розвиватимуться окремі територіальні громади, тим більш успішною буде наша держава».

Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій Володимир Бойко до уваги присутніх представив презентацію щодо модернізації системи територіальної організації влади. Він також коротко ознайомив з європейським досвідом розвитку місцевого самоврядування. 

На його переконання, реформа місцевого самоврядування – це найбільш комплексна реформа у країні, адже немає такої сфери життя в країні, яку б вона не зачіпала. Реформа передбачає докорінну зміну системи влади в країні на основі розвитку самостійних самоврядних територіальних громад.

Під час круглого столу обговорені питання щодо залучення громади до вирішення питань місцевого самоврядування, розвитку бібліотек як центрів активності громади та інші. Також для учасників круглого столу був продемонстрований фільм «Українські голови в Баварії».

Під час обговорення позитивних досягнень реформи місцевої влади та її недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування потрібно дотримуватися більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, визначеному в Європейській хартії. Крім того, для ефективного здійснення місцевого самоврядування необхідна також достатня фінансова самостійність громад. Таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.